Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kryzys w grecji
28.08.2012 15:12

Kryzys w Grecji. Politycy "kastrują" strefę euro

- Nasi niemieccy przyjaciele nie podarowali nam żadnych pieniędzy i żadnych pieniędzy nie tracą - podkreśla Ewangelos Wenizelos.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PASOK/CC BY-SA 2.0/Flickr)

Przywódca greckich socjalistów Ewangelos Wenizelos zarzucił _ kastrowanie strefy euro _ politykom, zwłaszcza niemieckim, którzy domagają się, by pogrążona w kryzysie zadłużenia Grecja przestała być częścią eurolandu._ _

_ - Ci, którzy uznają za stosowne wywierać na Grecję presję w stylu pedagogicznym powinni wiedzieć, że takimi sztuczkami kastrują strefę euro _ - powiedział Wenizelos na posiedzeniu jednej z komisji parlamentarnych. Partia Wenizelosa PASOK, która popiera rząd premiera Antonisa Samarasa, dziś opublikowała tę wypowiedź.

_ - Nasi europejscy partnerzy i nasi niemieccy przyjaciele nie podarowali nam żadnych pieniędzy i żadnych pieniędzy nie tracą _ - podkreślił szef greckich socjalistów i ostrzegł, że utratę pieniędzy może spowodować tylko wystąpienie Grecji z unii walutowej.

Grecja jest uzależniona od kolejnych transz drugiego już międzynarodowego pakietu ratunkowego. Aby otrzymywać tę pomoc, musiała się zobowiązać do drastycznych oszczędności i reform i ma poważne kłopoty z realizacją tych zobowiązań.

Grecki rząd postuluje wydłużenie o dwa lata realizacji niektórych celów makroekonomicznych, twierdząc, że rygorystyczne oszczędności dławią pogrążoną w recesji gospodarkę i uniemożliwiają walkę z bezrobociem.

Czytaj więcej w Money.pl
Chcą dać Grecji więcej czasu. Wbrew Niemcom Jest jednak kilka warunków. Grecy mają dotrzymać obietnic dotyczących cięć budżetowych. Co jeszcze?
Tarcia w koalicji. Domagają się zmniejszenia strefy euro Niektórzy politycy partii CSU otwarcie sprzeciwiają się stanowisku Angeli Merkel.
Grecja powinna zostać w strefie euro. Tak uważa... Premier Grecji usłyszał od kolejnego europejskiego przywódcy taką deklarację.
Tagi: kryzys w grecji, grecja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, najważniejsze, fundusze unijne, gospodarka światowa, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz