Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kryzys w Grecji. Załogi promów zakończyły strajk

0
Podziel się:

Greccy marynarze zakończyli w środę trwający od siedmiu dni strajk,
który wstrzymał ruch promów między greckimi wyspami. We wtorek rząd w Atenach zobowiązał załogi
promów do podjęcia pracy, gdyż na niektórych wyspach zaczynało brakować lekarstw i żywności.

Kryzys w Grecji. Załogi promów zakończyły strajk
(ARKNTINA/CC BY-NC-SA 2.0/Flickr)

Greccy marynarze zakończyli trwający od siedmiu dni strajk, który wstrzymał ruch promów między greckimi wyspami. Wczoraj rząd w Atenach zobowiązał załogi promów do podjęcia pracy, gdyż na niektórych wyspach zaczynało brakować lekarstw i żywności.

Jak pisze agencja AFP dziś rano w porcie w Pireusie policja rozpędziła protestujących, którzy blokowali dostęp do statków pasażerskich i transportowych. _ Promy kursują już normalnie _ - oświadczył w rozmowie z agencją dpa przedstawiciel straży przybrzeżnej w Pireusie.

Sytuacja z zaopatrzeniem stawała się ostatnio krytyczna zwłaszcza na tych wyspach na Morzu Egejskim i Morzu Jońskim, które nie mają lotnisk, więc są zdane na dostawy niezbędnych artykułów drogą morską.

Powodem strajku marynarzy były złe warunki pracy, cięcia płacowe, a także zaległości w wypłacaniu przez armatorów wynagrodzeń.

Jak podkreśla agencja dpa rząd Grecji po raz drugi od początku roku sięgnął po nadzwyczajne środki, by zmusić strajkujących do pracy. Przed dwoma tygodniami w podobny sposób zakończono akcję protestacyjną pracowników ateńskiego metra.

Grecja zmaga się z kryzysem finansów publicznych od 2009 roku. Kraj utrzymuje płynność finansową tylko dzięki miliardom euro międzynarodowej pomocy. W zamian za tę pomoc greckie władze musiały wprowadzić reformy i programy oszczędnościowe, które spowodowały obniżenie pensji i emerytur przy bezrobociu, które przekroczyło już 26 proc.

Czytaj więcej o sytuacji w Grecji w Money.pl
Minister Grecji otrzymał przesyłkę z kulą Podobne listy grupa o tej nazwie przesłała w zeszłym tygodniu do urzędów podatkowych na Krecie.
Nie chcą oszczędności. Znowu wyjdą na ulice Jeśli dojdzie do strajku generalnego, będzie to pierwszy strajk o tak szerokim zasięgu w Grecji.
Przedłużyli strajk. Ludzie odcięci od świata Załogi greckich promów, strajkujące od czwartku, postanowiły przedłużyć protest. W sobotę i niedzielę po Morzu Egejskim promy nadal nie będą kursować.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)