Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
hiszpania
20.05.2013 13:07

Kryzys w Hiszpanii. Trzy kradzieże na godzinę

Hiszpańscy rolnicy mają nowy problem. Borykają się teraz już nie tylko z zaniżonymi cenami, powodziami czy gradem, ale również kradzieżami.

Podziel się
Dodaj komentarz
(RichieC/CC/Flickr)

Jak informuje rolniczy związek zawodowy COAG, na godzinę średnio dochodzi do trzech takich przestępstw. Jedynym skutecznym sposobem ochrony jest pilnowanie pól przez całą dobę.

W położonej na granicy z Portugalią wiosce Limia kradzieże bydła w tym roku zdarzały się już 5-krotnie - zniknęło w sumie 60 sztuk. W całej Hiszpanii z rolniczych plantacji kradzione są też owoce i warzywa a z zabudowań - sprzęt, nawozy a nawet linie energetyczne.

Jedynym wyjściem jest pilnowanie nocą. Wtedy dochodzi do kradzieży. Sami nie możemy tego zrobić dlatego wspólnie opłacamy ochroniarzy - opowiada rolnik, któremu skradziono traktor.

Na hiszpańskiej wsi coraz częściej można zobaczyć uzbrojonych mężczyzn. Zdaniem policji, złodziejami są zorganizowane bandy, m.in. z Europy Wschodniej. Ostatnio również bezrobotni bez prawa do zasiłku. Ci jednak - jak zapewnia policja - kradną jedynie dla własnych potrzeb.

Czytaj więcej w Money.pl
Sądzili, że dotknęli dna. Jest gorzej Premier będzie musiał podjąć decyzje, przed którymi się broni: zmniejszyć emerytury, odchudzić administrację publiczną i zamknąć wiele państwowych przedsiębiorstw.
"Te cięcia to przestępstwo". Hiszpanie chcą... Tysiące osób, w tym lekarze i pielęgniarki, protestowało w Madrycie przeciwko planom obniżenia nakładów na publiczną służbę zdrowia oraz prywatyzacji zarządzania wieloma stołecznymi szpitalami.
Przed nimi dwa lata głębokiej recesji Cypryjska gospodarka mocno skurczy się w tym roku, Grecja nadal nie radzi sobie z bezrobociem. Co ich czeka?
Tagi: hiszpania, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, prawo, wiadmości, gospodarka polska, fundusze unijne, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz