Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kryzys w Portugalii. Mieszkańcy podróżują częściej, ale mniej luksusowo

0
Podziel się:

Mimo wprowadzania przez rząd ostrych antykryzysowych cięć, Portugalczycy odbyli o ponad 12 procent więcej podróży, niż w 2011 roku.

Kryzys w Portugalii. Mieszkańcy podróżują częściej, ale mniej luksusowo
(Money.pl/Agnieszka Gotowała)

Mimo kryzysu Portugalczycy nie rezygnują z podróżowania. Szukają jednak tańszych sposobów na wakacje.

W ubiegłym roku, mimo wprowadzania przez rząd ostrych antykryzysowych cięć, Portugalczycy odbyli o ponad 12 procent więcej podróży, niż w 2011 roku. Diametralnie zmieniły się jednak turystyczne nawyki. O ponad jedną piątą wzrosła liczba podróży do rodziny i przyjaciół, dzięki czemu oszczędza się na wynajęciu lokum.

Obecnie blisko połowa pytanych przez Instytut Statystyki deklaruje, że wyjazd wiązał się z dłuższą wizytą u znajomych. Znacznie mniej jest z kolei wyjazdów typowo wypoczynkowych do hoteli w popularnych kurortach.

Portugalczycy coraz częściej rezygnują też z samolotów i wybierają tańsze środku transportu, przede wszystkim samochody. Statystyczny mieszkaniec tego południowego kraju podróżował też krócej: poza domem spędził średnio niewiele ponad 4 doby. W 2011 roku wyjazdy trwały 4,5 doby.

Czytaj więcej o sytuacji w Portugalii w Money.pl
Zamykają restauracje, chcą redukcji VAT-u _ Głównym postulatem naszego środowiska jest redukcja stawki VAT oraz podnoszące konkurencyjność firm branży zachęty podatkowe. _
Rosyjska firma nie kupi tej stoczni. Unia... Przetarg na zakup stoczni znajdował się już w końcowej fazie.
Odważna propozycja portugalskiego rządu Rząd Portugalii zaproponował saudyjskim spółkom złożenie ofert na prywatyzację: poczty, towarowych przewozów kolejowych i linii lotniczych TAP.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)