Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kryzys w portugalii
25.11.2012 15:46

Kryzys w Portugalii. Oszczędzają nawet na dekoracjach

W Portugalii tegoroczne Boże Narodzenie po raz kolejny będzie kryzysowe. Widać to będzie przede wszystkim po wyjątkowo oszczędnych świątecznych dekoracjach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Contando Estrelas/CC BY-NC 2.0/Flickr)

Choć do Bożego Narodzenia został jeszcze miesiąc, władze miast już przygotowują ozdoby i światełka. W całej aglomeracji lizbońskiej, czyli w stolicy i kilku przylegających do niej sporych i modnych miejscowościach, na świąteczne dekoracje przeznaczono zaledwie pół miliona euro - to o 350 tysięcy mniej, niż 2 lata temu wydała tylko sama Lizbona.

Największą inwestycją będzie bożonarodzeniowa choinka, która stanie na głównym placu miasta - jej cena wyniesie blisko 240 tysięcy euro. Na północny najwięcej na świąteczne dekoracje ma wydać Braga - 70 tysięcy euro. Aż połowa portugalskich miast z powodu kryzysu zdecydowała się w ogóle nie ozdabiać ulic bożonarodzeniowymi światełkami.

Czytaj więcej w Money.pl
Kolejny kryzys w strefie euro przez cięcia Portugalska koalicja rządowa drży w posadach. Wszystko przez kolejne antykryzysowe cięcia, zapowiedziane przez premiera Pedra Passosa Coelho.
Nowe cięcia w Portugalii. Zaoszczędzą na... Od nowego roku szkolnego portugalscy uczniowie i studenci stracą prawo do zniżki na komunikację miejską. To kolejny antykryzysowy krok, który uderzy w tę grupę.
Chaos i protesty. Wszystko przez Merkel Drogi dojazdowe do dzielnicy Belem, gdzie znajduje się m.in. siedziba prezydenta, zostały zamknięte przez policję w obawie przed zajściami.
Tagi: kryzys w portugalii, portugalia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, IAR, fundusze unijne, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz