Notowania

nouriel roubini
18.07.2012 07:22

Kryzys w stefie euro bedzie się pogłębiał. Doktor Zagłada zapowiada ostrą korektę

W 2013 roku gospodarkę światową czeka prawdziwa burza.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Esthr/CC/Flickr)

Amerykański ekonomista Nouriel Roubini, który przewidział krach finansowy z 2008 r., co zyskało mu przydomek _ Doktora Zagłady _, potwierdził w wywiadzie dla Reutersa swą prognozę, według której w 2013 roku gospodarkę światową czeka _ prawdziwa burza _.

Roubini wylicza pięć czynników, które mogą wykoleić globalną gospodarkę: pogłębienie się kryzysu zadłużenia w Europie, podwyżki podatków i cięcia wydatków w Stanach Zjednoczonych, które mogą zepchnąć największą gospodarkę świata w recesję, _ twarde lądowanie _ gospodarki Chin, dalsze spowolnienie gospodarek wschodzących i konfrontacja militarna z Iranem.

Zdaniem tego ekonomisty w 2013 roku na amerykańskim rynku papierów wartościowych nastąpi _ ostra korekta _, a Rezerwa Federalna nie będzie w stanie jej zapobiec.

Wcześniej w tym miesiącu, w wywiadzie dla Bloomberga, Roubini wyraził przekonanie, że rok 2013 będzie gorszy niż 2008. Jego zdaniem w 2013 roku rządy największych gospodarek świata będą miały o wiele mniejsze pole do manewru niż w 2008 roku. Roubini ocenia, że zestaw instrumentów antykryzysowych w ostatnich czterech latach wyczerpał się w 95 proc., co zmniejsza możliwości powstrzymania nowego szoku.

Czytaj więcej w Money.pl
Strefa euro jak Costa Concordia. Tak twierdzi... Stephen Bret zarzuca przywódcom Europy, że stale i w sposób niemal upiorny mylą się w diagnozach dotyczących ich własnego kryzysu.
Szykują się na kryzys. Oto, co może nas spotkać Spowolnienie gospodarcze w przyszłym roku jest nieuniknione. Przedsiębiorcy szykują się na nie od roku. Zobacz, czy będą zwalniać.
Grecja wyjdzie ze strefy euro w 2013 roku? Ekonomista, który przewidział kryzys finansowy, uważa, że nadchodzący rok będzie dużo gorszy niż 2008.
Tagi: nouriel roubini, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, fundusze unijne, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz