Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kryzys w strefie Euro. Monti ujawnia kiedy sie skończy

0
Podziel się:

Premier Włoch: Póki co, musimy płacić bardzo wysoką cenę.

Kryzys w strefie Euro. Monti ujawnia kiedy sie skończy
(FriendsofEurope/CC/Flickr)

Premier Włoch Mario Monti wyraził przypuszczenie, że wzrost gospodarczy w tym kraju nie powróci przed przyszłym rokiem. Na konferencji prasowej szef rządu mówił, że obywatele płacą bardzo wysoką cenę za kryzys.

_ - Przywrócenie Włochom zdolności wzrostu to zadanie, które dopiero się rozpoczęło. Każdego dnia walczymy, by uniknąć dramatycznego losu Grecji _ - oświadczył Monti po posiedzeniu rządu.

Dodał, że to właśnie wzrost jest _ największą troską obywateli i słowem najczęściej przywoływanym przez odpowiedzialnych za politykę gospodarczą we Włoszech i w Europie _.

Odnosząc się do celu programu oszczędnościowego oraz reform, jakim jest doprowadzenie do równowagi w finansach publicznych państwa w 2013 roku, szef rządu przypomniał, że musiał go wyznaczyć poprzedni gabinet, kierowany przez Silvio Berlusconiego, w fazie ostrego kryzysu finansowego latem zeszłego roku.

_ - To cel ambitny, który my uczyniliśmy realistycznym dzięki wysiłkom i wyrzeczeniom, o które poproszono obywateli _ - powiedział profesor Monti.

Przyznał następnie: _ Ten kryzys narzuca bardzo wysoką cenę rodzinom, młodzieży, pracownikom, firmom _.

_ - Niekiedy są doświadczenia, które kończą się gestami desperacji _ - zauważył premier, komentując informacje o przypadkach kolejnych samobójstw wśród zadłużonych przedsiębiorców i bezrobotnych.

Zobacz także: ZOBACZ FRAGMENT WYSTĄPIENIA PREMIERA WŁOCH:

23 przedsiębiorców i przedstawicieli drobnego biznesu popełniło samobójstwo od początku roku we Włoszech z powodu kłopotów finansowych i kryzysu - podała Izba Rzemiosła i Małych Firm. Podkreśla się, że to sytuacja niespotykana dotąd w tym kraju. Izba zaapelowała do rządu Mario Montiego, by uczynił wszystko na rzecz obniżenia obciążeń podatkowych wobec biznesu oraz poprawy sytuacji na rynku pracy. Bez tego - oceniono - pogrążona w recesji gospodarka nie ruszy z miejsca.

Czytaj więcej w Money.pl
Zabijają się przez kryzys. To już 23 osoby - _ Te samobójstwa to prawdziwy krzyk rozpaczy ze strony tych, którzy sobie nie radzą _ - uważa prezes włoskiej Izby Rzemiosła.
Pochwalił Włochów, bo liczy na ich poparcie Barroso przybył do Włoch z wyrazami uznania dla rządu ekspertów, ale przy okazji zabiega o poparcie dla przyszłego porozumienia w sprawie budżetu Unii Europejskiej na lata 2014-2020.
Włosi mają duże problemy. "Musicie oszczędzać" Polityk powiedział Włochom, że powinni podjąć teraz _ bolesne wyrzeczenia _.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)