Notowania

kryzys w grecji
23.08.2012 08:15

Kryzys w strefie euro. Spotkanie Hollande-Merkel

Kanclerz Niemiec Angela Merkel spotka się dziś w Berlinie z prezydentem Francji Francois Hollande'em. Głównym tematem rozmów będzie kryzys w strefie euro, a zwłaszcza sytuacja w Grecji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(jmayrault/CC BY 2.0/Flickr)

Kraj ten potrzebuje więcej czasu na przeprowadzenie reform, które mają uzdrowić tamtejszą gospodarkę. Rząd w Atenach chciałby dodatkowych dwóch lat na zmniejszenie deficytu budżetowego. Można przypuszczać, że właśnie ta sprawa będzie jednym z głównych tematów spotkania Merkel i Hollande'a.

Problem w tym, że Niemcy nie chcą słyszeć o jakichkolwiek ustępstwach wobec Grecji. Niemieccy politycy podkreślają, że władze w Atenach muszą trzymać się wcześniejszych zobowiązań.

Francois Hollande wydaje się być w tej sprawie nieco bardziej wyrozumiały. Niemieckie media donosiły niedawno, że Francja rozważa nawet uruchomienie trzeciego programu ratunkowego dla Grecji, jeśli Atenom nie wystarczą dotychczasowe pożyczki.

Merkel i Hollande muszą jednak dojść do porozumienia. Bo bez dobrej współpracy miedzy Francją i Niemcami, pokonanie kryzysu będzie niemożliwe.

Czytaj więcej w Money.pl
Merkel i Hollande są gotowi na wszystko Przywódcy oświadczyli, że Niemcy i Francja czują się głęboko zobowiązane do obrony integralności strefy euro.
Grecy godzą się na plan ratunkowy. Jest jedno "ale" Na kolejną transzę pomocy przyjdzie im poczekać. Dlatego obiecali przyspieszyć reformy.
Grecja obiecuje reformy. Bo UE przykręca kurek Nowy rząd jest gotów do strukturalnych reform, bo dotychczasowe działania były nieskuteczne - zapewnia premier w expose.
Tagi: kryzys w grecji, francois hollande, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, fundusze unijne, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz