Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kryzys w Unii. Konieczne są dalsze reformy

0
Podziel się:

Unijni komisarze wypowiadają się na łamach dziennika Handelsblatt.

Olli Rehn
Olli Rehn (AP/Fotolink/East News)

W opublikowanym dziś artykule unijni komisarze Viviane Reding i Olli Rehn uznali dalsze reformy Unii Europejskiej za warunek jej gospodarczego przyspieszenia.

_ Jeśli utrzymamy kurs na reformy, Europa w tym roku i później będzie mogła mieć nadzieję na coraz większe gospodarcze przyspieszenie _ - napisali w artykule dla niemieckiego dziennika gospodarczego _ Handelsblatt _.

Jak jednocześnie zaznaczyli, dla wielu mieszkańców UE ciężkie czasy jeszcze nie minęły. Jednak najnowsze dane na temat bezrobocia wskazują na zmianę trendu w kierunku wzrostu zatrudnienia - szczególnie w krajach zmagających się z kryzysem jak Irlandia i Portugalia. _ Od lata daje się w Europie odczuć gospodarcze ożywienie, które w 2014 roku może doznać przyspieszenia _ - napisali Reding i Rehn.

Ich zdaniem konieczne są dalsze przedsięwzięcia wspierające rozwój gospodarczy w postaci reform strukturalnych oraz stworzenia solidnych ramowych warunków europejskiej polityki ekonomicznej i finansowej.

Czytaj więcej w Money.pl
Grecja przejmuje ster UE. Jakie ma plany? _ - To będzie prezydencja nadziei. Nadziei na więcej Europy i na lepszą Europę - _ powiedział premier Grecji Antonis Samaras na grudniowym szczycie UE w Brukseli.
Hollande: dość polityki oszczędności _ - Jeśli Europa zatrzyma się w miejscu, upadnie - _ oświadczył francuski prezydent.
Unijny raport o bezrobociu. W Polsce jak we Francji We wrześniu 2013 br. w Unii Europejskiej bez pracy było blisko 5,6 mln młodych ludzi w wieku do 25 roku życia.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)