Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kryzys we Francji. Oszczędniej na tegorocznej defiladzie

0
Podziel się:

Spowodowane kryzysem cięcia nie oszczędzą we Francji nawet tegorocznych obchodów 224. rocznicy zburzenia Bastylii.

Na zdj. Herve Charpentier
Na zdj. Herve Charpentier (PAP/EPA)

Spowodowane kryzysem cięcia nie oszczędzą we Francji nawet tegorocznych obchodów 224. rocznicy zburzenia Bastylii. Na tradycyjną defiladę na Polach Elizejskich w Paryżu władze przeznaczą o 400-600 tys. euro mniej niż w roku poprzednim - pisze _ Le Figaro _.

W 2012 roku na defiladę wydano około 4 mln euro._ - Tak, jak wszyscy obywatele zwracamy uwagę na wydatki _ - tłumaczy wojskowy gubernator Paryża, generał Herve Charpentier.

Na Polach Elizejskich pojawi się około 4800 żołnierzy, 265 pojazdów (35 proc. mniej niż w 2012 r.) oraz 58 samolotów i 35 śmigłowców (spadek o 12 proc.). By ograniczyć koszty defilady zostanie zaprezentowany na niej tylko najnowocześniejszy sprzęt i uzbrojenie - zauważa _ Le Figaro _.

W tym roku Pałac Elizejski postanowił szczególnie uhonorować żołnierzy francuskich służących w Mali. Podczas defilady będzie im towarzyszyło 60 żołnierzy malijskich z oenzetowskich sił pokojowych MINUSMA, które od początku lipca przejmą odpowiedzialność za bezpieczeństwo w Mali. Obecność na paradzie pododdziału armii chorwackiej ma podkreślić wejście Chorwacji do Unii Europejskiej 1 lipca.

Zgodnie z tradycją Francuzi hucznie obchodzą rocznicę zburzenia Bastylii przez lud Paryża w 1789 roku. 13 i 14 lipca w całej Francji odbywają się pokazy sztucznych ogni oraz popularne bale organizowane, jak nakazuje obyczaj, w strażackich remizach.

Czytaj więcej w Money.pl
Nauczyciele nie chcą pracować dłużej Nauczyciele protestują zwłaszcza przeciwko zmniejszaniu kadry w szkołach i wydłużeniu pensum z 35 do 40 godzin tygodniowo.
Chcą zaoszczędzić na polityce prorodzinnej Rząd poinformował, że zamierza zaoszczędzić na polityce prorodzinnej ok. 1,7 mld euro rocznie począwszy od 2016 roku.
Prezydent wyprzedaje "świadków historii" Według komunikatu Druot, pieniądze ze sprzedaży wykorzystane zostaną na zakup win po skromniejszej cenie, a nadwyżka trafi do budżetu państwa.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)