Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kryzys we Włoszech. 30 tys. odwołanych operacji z powodu strajku

0
Podziel się:

Protest ogłosił związek zawodowy pracowników służby zdrowia, do którego należy 115 tysięcy lekarzy i 20 tysięcy pracowników administracji.

Kryzys we Włoszech. 30 tys. odwołanych operacji z powodu strajku
(Daveness_98/CC/Flickr)

Z powodu strajku we włoskiej służbie zdrowia odwołano około pół miliona wizyt lekarskich i 30 tysięcy zabiegów, badań i operacji. Akcję zorganizowano na znak protestu przeciwko cięciom w nakładach z budżetu i pogarszającym się warunkom pracy.

Protest ogłosił związek zawodowy pracowników służby zdrowia, do którego należy 115 tysięcy lekarzy i 20 tysięcy pracowników administracji. Organizatorzy strajku ogłosili, że wzięło w nim udział 70 procent personelu. Był to znak sprzeciwu wobec braku nowych kontraktów, na które całe środowisko czeka od 4 lat, i polityce oszczędności w wydatkach i nakładach na służbę zdrowia.

Od 4-godzinnego strajku zaczęła się każda zmiana w przychodniach, klinikach i szpitalach. Strajkowali także weterynarze, w związku z czym zablokowana została praca w wielu rzeźniach, gdzie prowadzą oni kontrole sanitarne.

Odbyła się również pikieta przed Ministerstwem Finansów.

- _ Jesteśmy na granicy wytrzymałości systemu _ - powiedział Massimo Cozza, sekretarz generalny związku zawodowego, należącego do lewicowej centrali Cgil. Zwrócił uwagę na coraz gorsze warunki pracy w służbie zdrowia i brak etatów dla 10 tysięcy młodych lekarzy, którzy - jak dodał - _ zdążą się zestarzeć zanim otrzymają stałe zatrudnienie _.

Zdaniem protestujących związkowców włoska publiczna służba zdrowia padła ofiarą polityki oszczędności.

- _ Wystarczy zobaczyć, co dzieje się na ostrych dyżurach w pogotowiu, by zrozumieć, do jakiego punktu doszliśmy _ - oświadczył szef związku zawodowego pracowników szpitali Costantino Troise odnosząc się do tłumów w tych placówkach i konieczności wielogodzinnego oczekiwania na pomoc.

Czytaj więcej w Money.pl
Włochy: Senat przeciwko wotum nieufności Za udzieleniem wotum nieufności głosowało 55 senatorów, przeciwko było 226.
Im udało się zredukować śmieci o 90 proc.! Największe pochwały zbierają miasta i miasteczka na północy kraju - Wenecja Euganejska, Trydent i Górna Adyga.
W całych Włoszech już nie zatankujesz Trzydniowy strajk na stacjach benzynowych we Włoszech rozpocznie się o godzinie 22.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)