Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Legalizacja marihuany. Niemiecki sąd zezwolił chorym na uprawę w domu

0
Podziel się:

W wyjątkowych przypadkach chronicznie chorzy będą mogli uprawiać konopie indyjskie w domu, jeśli brak innego skutecznego lekarstwa.

Legalizacja marihuany. Niemiecki sąd zezwolił chorym na uprawę w domu
(Casarsa/iStockphoto)

Chronicznie chorzy pacjenci, którym nie pomagają inne środki przeciwbólowe, będą mogli w wyjątkowych przypadkach uprawiać konopie indyjskie na własne potrzeby w domu - orzekł sąd administracyjny w Kolonii.

Uprawa konopi pozostaje w zasadzie nielegalna, może zostać jednak pod pewnymi warunkami uznana za _ jedyne możliwe wyjście _ - powiedział przewodniczący składu sędziowskiego Andreas Fleichfresser, cytowany przez agencję dpa.

Wśród warunków zgody na prywatną uprawę narkotyku wymienił brak innego skutecznego lekarstwa oraz brak wystarczających środków finansowych na kupno haszyszu w aptece.

Poseł Zielonych Hans-Christian Stroebele wyraził zadowolenie z decyzji sędziów. Jego zdaniem problem powinien był zostać rozwiązany nie przez sąd, lecz przez parlament - za pomocą ustawy zezwalającej na uprawę konopi przez osoby prywatne. Stroebele walczy od ponad 10 lat o legalizację haszyszu. Polityk Zielonych zwrócił uwagę, że w 20 stanach USA marihuana uznana jest za lekarstwo, zaś w dwóch amerykańskich stanach narkotyk ten jest całkowicie legalny.

Czytaj więcej w Money.pl
Od ilu gramów ścigać za narkotyki? Raport Potrzebne jest jasne sprecyzowanie wartości granicznych - przekonuje Helsińska Fundacja Praw Człowieka. Prokuratura przedstawia słabe punkty pomysłu.
PKB w górę dzięki prostytucji i narkotykom Gospodarka Portugalii powiększy się o blisko 2 proc. dzięki prostytucji i narkotykom. Obie te sfery będą bowiem uwzględniane przez Lizbonę od 2015 r.
Prostytucja i narkotyki uwzględniane w PKB O nowych czynnikach w oficjalnych ocenach stanu brytyjskiej gospodarki poinformował urząd statystyczny ONS w opublikowanym w piątek raporcie.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)