Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Lego nauczy dzieci programowania. Dzięki nowym zabawkom

6
Podziel się:

Lego Boost - to nowa zabawka, którą w ubiegłym tygodniu zaprezentował duński producent. Nie są to jednak kolejne zwykłe klocki. Mają one bowiem nauczyć dzieci kodowania i programowania. W sprzedaży pojawią się w drugiej połowie roku. Koszt? Ok. 160 dol.

Lego nauczy dzieci programowania. Dzięki nowym zabawkom
(Jacek Bereźnicki)
bEKKuaqJ

Jak informuje magazyn "Fortune", hybrydowa zabawka ma być wyposażona w zestaw do kodowania. Producent zaprezentował ją podczas targów Consumer Electronic Show w Las Vegas.

Budowanie z klocków będzie wymagało jednak nie tylko skorzystania z instrukcji, ale również pobrania aplikacji, która pomoże stworzyć 5 różnych postaci. Wśród nich znajdą się m.in. robot i kot.

Aplikacja zawiera ok. 60 różnych czynności, a klocki mają w sobie czujniki, potrafiące zidentyfikować nie tylko rozmiar, ale nawet kolor poszczególnych części. Lego Boost ma być przeznaczone dla dzieci w wieku przynajmniej 7 lat.

bEKKuaqL

Lego nie jest jednak pierwszym producentem, który zauważył, że w zabawkach można instalować moduły uczące dzieci kodowania. Wcześniej np. Mattel stworzył koparkę o podobnej funkcjonalności, którą wypuścił na rynek pod marką Fisher Price. W podobnym kierunku idzie również Hasbro.

Koncerny wychodzą tym samym naprzeciw wymaganiom rynku pracy, który poszukuje przede wszystkim programistów i wszelkiej maści informatyków.

bEKKuarm
wiadomości
telekomunikacja
KOMENTARZE
(6)
Piotr
5 lata temu
No! Już nie mogę się doczekać!
pan1dariusz
5 lata temu
Lego od dość dawna ma już serię programowalnych klocków Mindstorms
Bea
5 lata temu
To nie klocki są ważne tylko Ipad z oprogramowaniem. Same klocki niczego nie dadzą.
bEKKuarn
Kijjowski
5 lata temu
mam to od niedawna się tym bawię :D a co, stać mnie! :)
Yoana
5 lata temu
Przecież Lego od dawna ma programowalne roboty z czujnikami- EV3, NXT.