Notowania

lego
08.01.2017 16:53

Lego nauczy dzieci programowania. Dzięki nowym zabawkom

Lego Boost - to nowa zabawka, którą w ubiegłym tygodniu zaprezentował duński producent. Nie są to jednak kolejne zwykłe klocki. Mają one bowiem nauczyć dzieci kodowania i programowania. W sprzedaży pojawią się w drugiej połowie roku. Koszt? Ok. 160 dol.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jacek Bereźnicki)

Jak informuje magazyn "Fortune", hybrydowa zabawka ma być wyposażona w zestaw do kodowania. Producent zaprezentował ją podczas targów Consumer Electronic Show w Las Vegas.

Budowanie z klocków będzie wymagało jednak nie tylko skorzystania z instrukcji, ale również pobrania aplikacji, która pomoże stworzyć 5 różnych postaci. Wśród nich znajdą się m.in. robot i kot.

Aplikacja zawiera ok. 60 różnych czynności, a klocki mają w sobie czujniki, potrafiące zidentyfikować nie tylko rozmiar, ale nawet kolor poszczególnych części. Lego Boost ma być przeznaczone dla dzieci w wieku przynajmniej 7 lat.

Lego nie jest jednak pierwszym producentem, który zauważył, że w zabawkach można instalować moduły uczące dzieci kodowania. Wcześniej np. Mattel stworzył koparkę o podobnej funkcjonalności, którą wypuścił na rynek pod marką Fisher Price. W podobnym kierunku idzie również Hasbro.

Koncerny wychodzą tym samym naprzeciw wymaganiom rynku pracy, który poszukuje przede wszystkim programistów i wszelkiej maści informatyków.

Tagi: lego, wiadomości, telekomunikacja, gospodarka, unia, najważniejsze, fundusze unijne, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
08-01-2017

Kijjowskimam to od niedawna się tym bawię :D a co, stać mnie! :)

08-01-2017

YoanaPrzecież Lego od dawna ma programowalne roboty z czujnikami- EV3, NXT.

08-01-2017

Alek[QUOTE] Wcześniej np. Mattel stworzył koparkę o podobnej funkcjonalności, którą wypuścił na rynek pod marką Fisher Price [/QUOTE] Niestety tłumaczenie … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (6)