Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Janusz Lewandowski ostro o funduszach unijnych trafiających do o. Rydzyka. "Szlag mnie trafia"

Janusz Lewandowski ostro o funduszach unijnych trafiających do o. Rydzyka. "Szlag mnie trafia"

Po krytycznej mowie w Brukseli, Janusz Lewandowski dolewa oliwy do ognia. Fot. x-news
Po krytycznej mowie w Brukseli, Janusz Lewandowski dolewa oliwy do ognia.

 

Nie milkną komentarze po rezolucji, jaką przyjął Parlament Europejski wobec Polski. Po krytycznej mowie w Brukseli, Janusz Lewandowski dolewa oliwy do ognia. Wpisem na Twitterze uderza zarówno w fundusze pozyskiwane przez ojca Rydzyka jak i fundację małżeństwa Elbanowskich.

"Szlag mnie trafia, gdy zdobyte z moim udziałem fundusze UE (440 mld złotych) zasilają ks. Rydzyka, który zniechęcał Polaków do członkostwa w UE, czy fundacji Elbanowskich, którzy upośledzą nasze przyszłe pokolenie wobec rówieśników z Europy" – napisał na swoim profilu twitterowym europoseł Janusz Lewandowski.

 

 

W ten sposób odniósł się do czerpania korzyści z środków unijnych przez osoby, które były i są nastawione w kontrze do Wspólnoty. Tu przywołał znanego redemptorystę z Torunia. Choć o. Rydzyk wielokrotnie atakował Unię Europejską, to i tak zdecydował się na jej pomoc finansową.

Chodzi m.in. o dotacje ze środków UE w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego na nowy kierunek na Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

Redemptoryści w połowie września pochwalili się otwarciem nowego kierunku na toruńskiej uczelni Informatyka medialna. Nie kryli, że projekt współfinansuje Unia i zaznaczyli, że to pierwsze takie studia w Polsce. Dokładna kwota dofinansowania jednak nigdy nie padała.

Europosłowie o praworządności w Polsce. Legutko kontra Lewandowski:


Lewandowski odniósł się również do batalii Karoliny i Tomasza Elbanowskich, którzy sprzeciwili się ustawie, która obniżała wiek rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej dzieci od 6 lat.

Elbanowscy już blisko dekadę temu założyli również fundację. To ona w ubiegłym roku wygrała konkurs na partnera MEN. Dzięki temu - jak pisała "Wyborcza" - wspólnie z ministerstwem dysponowała unijnymi pieniędzmi na "pogłębione konsultacje społeczne" dotyczące reformy oświaty. Chodziło o 5,3 mln zł.

lewandowski, rydzyk, elbanowscy
Czytaj także
Polecane galerie
kamień
2017-11-23 22:08
Ma rację. Tym bardziej , że trafiają medialnego do obrońcy kościelnych pedofilów.
POchwa
2017-11-22 19:07
Gdzie są te fundusze i przedsiębiorstwa z "Programu Powszechnej Prywatyzacji"????? Bo szlag mnie trafia że wszystkie te zakłady rozkradziono.
PRAWDZIWY POLAK
2017-11-22 12:02
UWAGA! EUROŚMIEĆ ATAKUJE! LEWANDOWSKI TEGO NIE ROZUMIE ŻE DOTACJĘ MOŻNA DOSTAĆ LUB NIEDOSTAĆ, TRZECIEJ ALTERNATYWY NIE MA. WIĘC CI KTÓRZY DOSTAJĄ PISZĄ DOBRE PROGRAMY KTÓRE SĄ OCENIANE PRZEZ INSTYTUCJE UE DO TEGO POWOŁANE A CI KTÓRYM SIĘ ODMAWIA MAJĄ SŁABE ZNAJOMOŚCI. EUROŚMIEC LEWANDOWSKI NIECH SIĘ PRZYJRZY WSZYSTKIM DOTACJOM ZA CZASÓW PREMIERA FOLKSDOJCZA TUSKA. TAM NIEPRAWIDŁOWOŚCI JEST WIĘCEJ
Pokaż wszystkie komentarze (902)