Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Przemysław Ciszak
Przemysław Ciszak
|

Janusz Lewandowski ostro o funduszach unijnych trafiających do o. Rydzyka. "Szlag mnie trafia"

902
Podziel się:

Po krytycznej mowie w Brukseli, Janusz Lewandowski dolewa oliwy do ognia.

Po krytycznej mowie w Brukseli, Janusz Lewandowski dolewa oliwy do ognia.
Po krytycznej mowie w Brukseli, Janusz Lewandowski dolewa oliwy do ognia. (x-news)
bFewSGrV

Nie milkną komentarze po rezolucji, jaką przyjął Parlament Europejski wobec Polski. Po krytycznej mowie w Brukseli, Janusz Lewandowski dolewa oliwy do ognia. Wpisem na Twitterze uderza zarówno w fundusze pozyskiwane przez ojca Rydzyka jak i fundację małżeństwa Elbanowskich.

"Szlag mnie trafia, gdy zdobyte z moim udziałem fundusze UE (440 mld złotych) zasilają ks. Rydzyka, który zniechęcał Polaków do członkostwa w UE, czy fundacji Elbanowskich, którzy upośledzą nasze przyszłe pokolenie wobec rówieśników z Europy" – napisał na swoim profilu twitterowym europoseł Janusz Lewandowski.

bFewSGrX

W ten sposób odniósł się do czerpania korzyści z środków unijnych przez osoby, które były i są nastawione w kontrze do Wspólnoty. Tu przywołał znanego redemptorystę z Torunia. Choć o. Rydzyk wielokrotnie atakował Unię Europejską, to i tak zdecydował się na jej pomoc finansową.

Chodzi m.in. o dotacje ze środków UE w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego na nowy kierunek na Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

Redemptoryści w połowie września pochwalili się otwarciem nowego kierunku na toruńskiej uczelni Informatyka medialna. Nie kryli, że projekt współfinansuje Unia i zaznaczyli, że to pierwsze takie studia w Polsce. Dokładna kwota dofinansowania jednak nigdy nie padała.

Zobacz także: Europosłowie o praworządności w Polsce. Legutko kontra Lewandowski:
bFewSGsd

Lewandowski odniósł się również do batalii Karoliny i Tomasza Elbanowskich, którzy sprzeciwili się ustawie, która obniżała wiek rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej dzieci od 6 lat.

Elbanowscy już blisko dekadę temu założyli również fundację. To ona w ubiegłym roku wygrała konkurs na partnera MEN. Dzięki temu - jak pisała "Wyborcza" - wspólnie z ministerstwem dysponowała unijnymi pieniędzmi na "pogłębione konsultacje społeczne" dotyczące reformy oświaty. Chodziło o 5,3 mln zł.

bFewSGsy
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(902)
kamień
4 lata temu
Ma rację. Tym bardziej , że trafiają medialnego do obrońcy kościelnych pedofilów.
POchwa
4 lata temu
Gdzie są te fundusze i przedsiębiorstwa z "Programu Powszechnej Prywatyzacji"????? Bo szlag mnie trafia że wszystkie te zakłady rozkradziono.
PRAWDZIWY POL...
4 lata temu
UWAGA! EUROŚMIEĆ ATAKUJE! LEWANDOWSKI TEGO NIE ROZUMIE ŻE DOTACJĘ MOŻNA DOSTAĆ LUB NIEDOSTAĆ, TRZECIEJ ALTERNATYWY NIE MA. WIĘC CI KTÓRZY DOSTAJĄ PISZĄ DOBRE PROGRAMY KTÓRE SĄ OCENIANE PRZEZ INSTYTUCJE UE DO TEGO POWOŁANE A CI KTÓRYM SIĘ ODMAWIA MAJĄ SŁABE ZNAJOMOŚCI. EUROŚMIEC LEWANDOWSKI NIECH SIĘ PRZYJRZY WSZYSTKIM DOTACJOM ZA CZASÓW PREMIERA FOLKSDOJCZA TUSKA. TAM NIEPRAWIDŁOWOŚCI JEST WIĘCEJ
bFewSGsz
Realista
4 lata temu
O!!! Pan specjalista od złodziejskiej prywatyzacji, za złotówkę. I on załatwił dotacje, dla o.Rydzyka i jego przedsięwzięć. No, no! Nie kadź sobie panie Lewandowski. Zasady przyznawania dotacji są określone i Ty gościu nie masz na nie jakiegokolwiek wpływu. A że o.Rydzyk spełnia warunki otrzymania dotacji, to i dotacje otrzymuje. Zaś gdy Ciebie szlag trafia, to tak powinno być. Widzisz mordo moja kochana, móc i chcieć, to czasem dwie różne rzeczy.
MIŁO TO SŁYSZ...
4 lata temu
NARESZCIE JAKIŚ KONKRET !!!!
...
Następna strona