Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Lewandowski drugim z wpływowych komisarzy

0
Podziel się:

Najbardziej wpływowym komisarzem został uznany Michel Barnier zajmujący się rynkiem wewnętrznym.

Lewandowski drugim z wpływowych komisarzy
(ec.europa.eu)

Unijny komisarz ds. budżetu Janusz Lewandowski został oceniony jako drugi - po francuskim komisarzu ds. rynku wewnętrznego Michelu Barnierze - z najbardziej wpływowych komisarzy. Oceny dokonywali europosłowie. Najgorzej wypadła szefowa dyplomacji Catherine Ashton.

W ankiecie przeprowadzonej przez brytyjską agencję badania rynku ComRes 105 eurodeputowanych zostało poproszonych o przyznanie komisarzom oceny od 1 do 5 punktów.

Z badania wynika, że najbardziej wpływowym komisarzem w obecnej Komisji Europejskiej jest Barnier, który otrzymał średnią ocenę 3,56 punktów. Aż 25 proc. posłów powiedziało, że jest skuteczny, a 20 proc., że bardzo skuteczny.

Lewandowski zajął drugie miejsce ze średnią oceną 3,23 (30 proc. europosłów uważa, że jest bardzo skuteczny lub skuteczny). Przewodniczący KE Jose Barroso miał gorszy wynik - jego średnia ocena to 2,92.

Szefowa unijnej dyplomacji i wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej Catherine Ashton dostała najmniej pozytywnych ocen. Tylko 11 proc. respondentów powiedziało, że jest skuteczna bądź bardzo skuteczna.

Czytaj więcej o działaniach Lewandowskiego
[ ( http://static1.money.pl/i/h/100/t95076.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/lewandowski;moim;zdaniem;to;ostatni;pakiet;dla;grecji,68,0,864836.html) Lewandowski: Moim zdaniem, to ostatni pakiet dla Grecji Unijny komisarz do spraw budżetu Janusz Lewandowski przyznał, że porozumienie w sprawie budżetu Wspólnoty na lata 2014-2020 nie będzie łatwe.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/98/t95074.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/lewandowski;nasze;potrzeby;konkuruja;z;greckimi,152,0,853144.html) Lewandowski: Nasze potrzeby konkurują z greckimi Kanclerz Angela Merkel i prezydent Francji Nicolas Sarkozy chcą kolejnego pakietu pomocy finansowej dla tego kraju.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)