Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Łukaszenka dziękuje Watykanowi za wsparcie

0
Podziel się:

Białoruskie władze uczynią dla Kościoła katolickiego na Białorusi wszystko, co możliwe, a może nawet to, co niemożliwe.

Łukaszenka dziękuje Watykanowi za wsparcie
(kremlin.ru/CC/Wikipedia)

Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka podziękował Watykanowi za wsparcie w układaniu stosunków z Unią Europejską - poinformowała państwowa agencja BiełTA po spotkaniu prezydenta z nuncjuszem apostolskim na Białorusi abp. Claudio Gugerottim._ _

_ Po prostu muszę podziękować za wsparcie, jakiego nam udzielacie w organizowaniu układania stosunków z UE. Nieważne, czy przyniesie to wyniki, czy też nie. Wiem jednak, że bardzo tego chcecie _ - oznajmił Łukaszenka na spotkaniu.

Zapewnił też, że białoruskie władze uczynią dla Kościoła katolickiego na Białorusi _ wszystko, co możliwe, a może nawet to, co niemożliwe _.

Jak pisze BiełTA, prezydent zaznaczył, że Kościół katolicki prowadzi na Białorusi bardzo prawidłowa politykę i odgrywa wiodącą rolę w pracy z ludnością. _ Sądzę, że nie ma takich kwestii, których nie możemy rozwiązać _ - dodał, podkreślając, że Kościół katolicki jest drugim pod względem liczby wiernych wyznaniem Białorusi.

Łukaszenka zapewnił, że jego kraj jest gotów zawsze z ogromnym zadowoleniem przyjąć _ przywódców watykańskich _ i poprosił o przekazanie papieżowi Franciszkowi _ najlepszych życzeń nie tylko od białoruskich katolików, ale też od Białorusinów w ogóle _.

_ Imponuje nam jego postawa, którą znamy z mediów i od Jego Ekscelencji. To bardzo ciekawy człowiek _ - dodał.

W grudniu 2009 roku białoruscy biskupi katoliccy przekazali Benedyktowi XVI oficjalne zaproszenie do odwiedzenia Białorusi. Wcześniej Łukaszenka oficjalnie zaprosił papieża do odwiedzenia Białorusi podczas swej wizyty w Watykanie. W zeszłym roku prezydent wyraził nadzieję, że już niedługo dojdzie do wizyty papieża.

_ Myślę, że niedaleki jest dzień, gdy papież będzie mógł spotkać się ze swoimi zwolennikami na Białorusi. Z chęcią go powitamy _ - oświadczył Łukaszenka na spotkaniu z nuncjuszem papieskim.

Czytaj więcej w Money.pl
Łukaszenka nie reaguje na ustępstwa Na Białorusi istnieje odpowiedzialność karna za działanie w niezarejestrowanych organizacjach, a przy tym zarejestrowanie organizacji prodemokratycznej, jest zupełnie niemożliwe.
UE "wrzuciła do grobów tysiące ludzi"? Prezydent Białorusi znów w ostrych słowach zaatakował Unię Europejską.
Łukaszenka marzy o atomie. Uda mu się? W jego ocenie rozgrywa się konkurencyjna walka i nasza piąta kolumna jest nastawiana do boju przeciwko
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)