Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Marine Le Pen zapowiada referendum ws. członkostwa Francji w UE

172
Podziel się:

Przywódczyni francuskiego Frontu Narodowego Marine Le Pen (skrajna prawica) potępiła w sobotę polityków prawicy i lewicy. Na partyjnym wiecu zapowiedziała, że jeśli wygra przyszłoroczne wybory prezydenckie, to zorganizuje referendum w sprawie członkostwa Francji w UE.

Marine Le Pen zapowiada referendum ws. członkostwa Francji w UE
(Blandine Le Cain / Flickr (CC BY 2.0))
bEKKYLXF

W pierwszym wystąpieniu swej kampanii prezydenckiej Le Pen określiła się jako "kobieta wolna" i w przeciwieństwie do swych konkurentów, niepodatna na kompromisy i kompromitacje.

Le Pen wysoko oceniła Brexit, który nazwała "przykładem oswobodzenia się i wyzwolenia". I zapowiedziała, że takie samo referendum przeprowadzi we Francji. - Macie prawo we własnym kraju mówić, co myślicie - krzyknęła do bijących brawo zwolenników.

Marine Le Pen powiedziała, że mówi w imieniu "Francji zapomnianych", a zapowiadane prawybory na lewicy i prawicy uznała za "jarmark łatania dziurawych opon". Partie rządowe to jej zdaniem "fałszywe unie sklepikarzy bez polotu", którym przeciwstawia "szlachetność polityki" i "sens działania na rzecz narodu".

bEKKYLXH

Z nazwiska przywódczyni Frontu Narodowego (FN) wymieniła jedynie byłego prezydenta i ponownego kandydata na to stanowisko z ramienia prawicowych Republikanów, Nicolasa Sarkozy'ego, twierdząc, że ma on zobowiązania wobec króla Arabii Saudyjskiej, "światowego promotora wahabizmu" (radykalna forma islamu).

Według komentarza w dzienniku "Le Monde", wynika to z tego, że Sarkozy kampanię swą rozpoczął zahaczając o tematy eksploatowane przez FN, szczególnie w kwestii francuskiej tożsamości narodowej.

Przywódczyni FN powiedziała, że jej partia to jedyny szaniec mogący ochronić kraj przed zalewem islamizmu i ostrzegała, że przyszłoroczne wybory prezydenckie "zadecydują o losie naszego narodu, być może na zawsze".

Marine Le Pen wystąpiła w Brachay, niewielkiej wiosce w departamencie Górnej Marny, która w ostatnich wyborach regionalnych niemal jednogłośnie zagłosowała na jej partię. - Z przenikliwego, odważnego Brachay wzywam wszystkich Francuzów, by do mnie dołączyli - zakończyła przywódczyni Frontu Narodowego.

bEKKYLXN

Według wszystkich sondaży Marine Le Pen znajdzie się w drugiej turze wyborów prezydenckich, a zdaniem niektórych komentatorów ma szanse na zwycięstwo.

bEKKYLYi
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(172)
NK
5 lata temu
(skrajna prawica) w nawiasie. Dobre, dobre. Nie mieli jak wcisnąć więc już dopowiedzieli. Tak by było "postępowo" i "prawdziwie". Aby "tolerancyjni" i "równi" mogli obrzygać wszystkich innych sobie.
WSTYD PIS WST...
5 lata temu
Francja srancja.Ale co PIS wyprawia ze zdrowiem Polaków.Te świnki na Podlasiu co chore na pomór.PIS oski minister zadecydował aby z nich produkować konserwy.To co że zarożone wirusem bo ludzie to nosiciel posredni można ludzi truć.WSTYD PIS WSTYD
observatore
5 lata temu
Wolna to ona jest, ale od rozumu. A tak swoją drogą, to Francja ma spory udział w tworzeniu podwalin pod terroryzm rodem z Afryki Północnej. W końcu to Francja okupowała Algierię, gnębiła inne swoje kolonie, a największy zamach we Francji mający miejsce w latach 50 ub. w. (wysadzenie pociągu) był sprawstwa skrajnie prawicowych osadników algierskich, którzy sprzeciwiali się polityce de Gaulla dążącego do wyzwolenia Algieru. Coś wygląda, że ta biedaczka nie za bardzo zna historię swojej Ojczyzny.
bEKKYLYj
Nike
5 lata temu
Budujcie mur na wschodzie, tylko, żebyście zdążyli. Biedna Polska.
4321
5 lata temu
Upadek UE to jedyny sposob na pozbycie sie motłochu islamskiego. Wtedy każdy kraj z osobna zadecyduje czy chce miec ten podgatunek u siebie. Teraz Makrela rządzi!!!!! Gorzej z Polską, znowu bedzie bida z nędza albo islam. Żadnego wyboru.
...
Następna strona