Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Miedź coraz droższa. Zobacz, dlaczego

0
Podziel się:

To efekt dobrych danych dotyczących pozwoleń na budowę w USA.

Miedź coraz droższa. Zobacz, dlaczego
(Xinhua / eyevine/EAST NEWS)
bFevvciJ

Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie rosną, to efekt dobrych danych dotyczących pozwoleń na budowę w USA - podali maklerzy. Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME w Londynie kosztuje 7 tys. 475,00 dol. za tonę, po wzroście o 0,4 proc.

Na Comex w Nowym Jorku funt miedzi w dostawach na grudzień w transakcjach elektronicznych jest wyceniany na 3,392 dol. Na giełdzie metali w Szanghaju tona miedzi w dostawach na grudzień zdrożała o 0,6 proc., do 54 tys. 540 juanów (8 tys. 570 dol.).

Liczba wydanych nowych pozwoleń na budowę, wskaźnik aktywności w przyszłości w tym sektorze, wzrosła do 812 tys. z 760 tys. poprzednio po korekcie - podał wczoraj amerykański Departament Handlu. Analitycy spodziewali się - 769 tys.

bFevvciL

_ Te wyniki dobrze rokują na najbliższy miesiąc lub dwa w kwestii nowych inwestycji budowlanych w USA. Sugerują możliwy wzrost aktywności w tym sektorze. Budownictwo jest bardzo ważnym rynkiem dla miedzi _ - ocenili analitycy z Australia & New Zealand Banking Group Ltd.

Czytaj więcej w Money.pl
KGHM uniknie płacenia podatku? Dzięki PiS _ KGHM jest perłą w koronie polskiej gospodarki. Skutki tej ustawy dotykać będą całą Polskę. _
Złe wieści dla KGHM. Stracą prawie 2 mld zł Wprowadzany podatek w całości stanowić ma dochód budżetu państwa. Według resortu finansów będzie rocznie przynosił 2,2 mld zł.
Dyrektorzy rekordziści. Tak kombinują w KGHM Jeden z dyrektorów w spółce pełni jednocześnie pięć funkcji bo... jest dobrze zorganizowany.
bFevvcjm
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)