Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Auta bez kierowcy coraz bliżej Polski. Mikrobusy bez kierowcy jeżdżą już po Tallinnie

Dwa mikrobusy bez kierowcy, czyli autonomiczne, jeżdżą od weekendu po centrum Tallinna. Ten pilotażowy projekt ma miejsce w ramach trwającej estońskiej prezydencji w Radzie UE - ogłosiły władze.

Podziel się
Dodaj komentarz
(materiały prasowe/Baidu)

Oba pojazdy zabierają po ośmiu pasażerów. Będą jeździć przez najbliższy miesiąc siedem dni w tygodniu po centrum miasta. Pasażerowie nie płacą za przejazd, podczas którego są im objaśniane tajniki technologii pojazdów autonomicznych.

- Jeszcze piętnaście lat temu smartfony, podpis elektroniczny, samochody elektryczne i samoobsługowe kasy w supermarketach były dla nas jak z science fiction - powiedział Marten Kaevats, który w rządzie Estonii odpowiada za nowe technologie.

- Dla dzieci urodzonych dzisiaj idea, że prawa jazdy nie będą już potrzebne, nie wydaje się wcale tak odległa - dodał.

Polacy są otwarci na samochody autonomiczne

Zaznaczył, że zarówno dla Estonii, jak i Europy rozwój nowych technologii jest sprawą pierwszoplanową; licząca 1,3 mln mieszkańców Estonia uczyniła z tego swoją wizytówkę na arenie międzynarodowej.

Estonia, po raz pierwszy od przystąpienia do UE w 2004 roku, sprawuje rotacyjne unijne przewodnictwo do końca br.

Tagi: świat, estonia, informatyka, motoryzacja, pap, wiadomości, gospodarka, unia, najważniejsze, fundusze unijne, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
01-08-2017

rybaTo nie takie proste, jak się wydaje.

01-08-2017

R8Najpierw przyszedł koniec dla dorożkarzy potem dla taksowkarzy, a następnie dla uberów. Ciekawe co wypchnie auta autonomiczne, kapsuły ?

Rozwiń komentarze (2)