Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Mołdawia w Unii Europejskiej. Wspólnota zniesie obowiązek wiz?

0
Podziel się:

Zdaniem Komisji Europejskiej państwo spełniło kryteria wprowadzenia ruchu bezwizowego ze strefą Schengen.

Mołdawia w Unii Europejskiej. Wspólnota zniesie obowiązek wiz?
(kvitlauk/CC BY-NC 2.0/Flickr)
bECGOrmJ

Jako asymetryczną odpowiedź dla Ukrainy określa dziennik Kommiersant ogłoszoną przez Komisję Europejską propozycję zniesienia wiz dla obywateli Mołdawii, którzy mają paszporty biometryczne.

Rosyjska gazeta zaznacza, że o inicjatywie tej poinformowano w przededniu szczytu Partnerstwa Wschodniego w Wilnie, _ którego kulminacyjnym momentem miało być podpisanie przez Unię Europejską porozumienia o stowarzyszeniu z Ukrainą _.

_ - Demonstracyjny gest Brukseli ma pokazać Kijowowi, co stracił i co może zyskać, wznawiając proces eurointegracji _ - podkreśla _ Kommiersant _.

bECGOrmL

Dziennik cytuje też Siergieja Utkina z Rosyjskiej Akademii Nauk, według którego swoją ofertą dla Kiszyniowa _ KE chce zaprzeczyć opinii o fiasku obecnego szczytu Partnerstwa Wschodniego _.

Zdaniem Komisji Europejskiej Mołdawia spełniła kryteria wprowadzenia ruchu bezwizowego ze strefą Schengen. Komisja chce, by państwa UE i Parlament Europejski podjęły decyzję w sprawie bezwizowego ruchu z Mołdawią przed końcem obecnej kadencji europarlamentu, czyli do końca maja 2014 roku.

Podczas szczytu w Wilnie oczekiwane jest parafowanie przez Mołdawię umowy o stowarzyszeniu z Unią Europejską.

Czytaj więcej w Money.pl
Mołdawia w Unii? Rosja ostrzega i grozi Ostre słowa ze strony Rosji padły po tym, jak Mołdawia wykazała chęć parafowania umowy o stowarzyszeniu i wolnym handlu z Unią Europejską podczas listopadowego szczytu Partnerstwa Wschodniego w Wilnie.
Ukraina bez umów handlowych z Rosją? Wicepremier Ukrainy Serhij Arbuzow zapewnił, że dla jego kraju _ jedynym wariantem jest ścieżka europejska. _
Rosja widzi Europę od Lizbony po Władywostok Według przewodniczącego Dumy Siergieja Naryszkina, wszyscy powinni dążyć do ideału, którym jest jedna Europa, a nie wywierać presję na Ukrainę.
bECGOrnm
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)