Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Monarchia w Hiszpanii. Król Juan Carlos martwi się bezrobociem

0
Podziel się:

Miliony rodzin nie mają zapewnionego godnego życia, a w konsekwencji wielu młodych ludzi musi opuścić Hiszpanię, by znaleźć pracę.

Monarchia w Hiszpanii. Król Juan Carlos martwi się bezrobociem

Król Hiszpanii Juan Carlos skończył wczoraj 75. lat i - jak zapewnił w udzielonym przy tej okazji wywiadzie dla hiszpańskiej telewizji publicznej TVE - jest w dobrej formie, pełen energii i gotów na wyzwania, które stoją przed narodem.

- _ Jedną z rzeczy, które mnie najbardziej niepokoją i która zaprząta głowy wielu Hiszpanom, to brak pracy, co oznacza, że miliony rodzin nie mają zapewnionego godnego życia, a w konsekwencji wielu młodych ludzi musi opuścić Hiszpanię, by znaleźć pracę _ - powiedział. I dodał: _ to bardzo boli _.

Urodziny król obchodził w Madrycie w otoczeniu najbliższych. Przy tej okazji przed madryckim Pałacem Królewskim odbyła się też parada wojskowa, którą król oglądał w towarzystwie swej małżonki, królowej Zofii.

Wielu Hiszpanów krytycznie odniosło się do wywiadu udzielonego przez monarchę, gdyż nie poruszył on w nim kwestii dotyczących ostatnich skandali wokół niego i jego otoczenia: polowania na słonie w Botswanie, w którym Juan Carlos uczestniczył, podczas gdy kraj jest pogrążony w najgłębszym od lat kryzysie gospodarczym, czy afery korupcyjnej, w którą zamieszany jest jego zięć, książę Palmy Inaki Urdangarin.

Czytaj więcej [ ( http://static1.menstream.pl/i/art/7/256263_mhp.jpg ) ] (http://menstream.pl/wiadomosci-reportaze-i-wywiady/mlodzi-europejczycy-sa-rozczarowani-zobacz-w-jakich-nastrojach-spedza-swieta-przegrane-pokolenie,0,1220136.html) *Święta przegranego pokolenia * Młodzi ludzie z krajów Unii Europejskiej krytycznie oceniają polityków i z obawą patrzą w przyszłość. Urdangarinowi zarzuca się sprzeniewierzenie środków powierzonych jego fundacji. On sam twierdzi, że jest niewinny.

W rozmowie z TVE król przypomniał natomiast, jaką rolę odegrał w przejściu kraju od dyktatury wojskowej do demokracji i czym Hiszpania stała się w czasach jego 37-letnich rządów.

- _ Chciałbym być pamiętany jako król, który zjednoczył wszystkich Hiszpanów, wraz z którym powróciły demokracja i monarchia _ - zaznaczył.

Czytaj więcej w Money.pl
Zaskakujące wyniki sondażu w Hiszpanii W opinii hiszpańskiego społeczeństwa, walka z korupcją i nieuczciwością polityków jest ważniejsza od poprawy edukacji oraz systemu publicznej służby zdrowia.
Spalił się przez biedę. Oto kryzys w Hiszpanii Według cytowanych przez nie wypowiedzi sąsiadów zmarłego, trapiły go problemy finansowe. Nie podano z jakiego kraju pochodził mężczyzna.
Alarmujący raport. Tysiące rodzin na bruku _ Jeśli Hiszpania nie zmieni polityki gospodarczej, trzeba będzie trzech dekad, aby powrócić do sytuacji sprzed 2008 r _.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)