Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Moody's obniżył rating cypryjskich banków

0
Podziel się:

Moody's obniżył noty Bank of Cyprus, Laiki Popular Bank i Hellenic Bank.

Moody's obniżył rating cypryjskich banków
(PAP/EPA)

Agencja ratingowa Moody's obniżyła rating trzech cypryjskich banków z poziomu Caa2 do Caa3 i ostrzegła, że ich noty mogą zostać ponownie obniżone.

Moody's obniżył noty Bank of Cyprus, Laiki Popular Bank i Hellenic Bank, tłumacząc swoją decyzję ryzykiem strat, jakie mogą ponieść klienci banków po ich ponownym otwarciu we wtorek.

_ Narastająca niepewność co do planów dekapitalizacji banków _ jest kolejnym powodem obniżenia ratingu. Agencja ocenia również, że _ znacznie wzrosło ryzyko poważnych strat, jak i likwidacji banków _.

Czytaj więcej o sytuacji na Cyprze w Money.pl
Zwrot na Cyprze. Zmienili zdanie i podatku nie będzie W związku z tym Cypr nie otrzyma międzynarodowej pomocy. Wystąpią ze strefy euro? - _ To szantaż _ - twierdzą politycy.
Cypr sprzeda banki w Grecji. Zgodzili się Ministrowie finansów państw strefy euro wyłączyli greckie filie cypryjskich banków spod obowiązywania kontrowersyjnego podatku od wkładów bankowych.
Merkel grozi Cyprowi. Cierpliwość ma granice W czasie narady w Bundestagu szefowa niemieckiego rządu miała powiedzieć, że nie ma zgody na to, aby władze Cypru sprawdzały granice wyrozumiałości.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)