Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

"Można było rozwiązać problem Grecji za jedną czwartą ceny"

0
Podziel się:

Profesor Witold Orłowski ma mieszane uczucia po szczycie państw strefy euro.

"Można było rozwiązać problem Grecji za jedną czwartą ceny"
(premier.gov.pl)
bETRicwl

Profesor Witold Orłowski powiedział, że ma mieszane uczucia po szczycie państw strefy euro.

Szczyt, który zakończył się nad ranem w Brukseli, postanowił, że część greckiego długu zostanie umorzona, a banki, które zainwestowały w tym kraju, stracą połowę pieniędzy.
Profesor, członek Rady Gospodarczej przy Premierze, powiedział w Programie Trzecim Polskiego Radia, że jest zadowolony, iż na szczycie osiągnięto porozumienie. Jego szczegóły nie są jednak jeszcze znane.

Orłowski podkreślił, że podjęcie decyzji w sprawie Grecji zajęło Unii Europejskiej dwa lata. Jego zdaniem, w 2009 roku można było rozwiązać problem Grecji za jedną czwartą środków, które trzeba wyłożyć teraz. Zdaniem profesora, podejmowanie decyzji trwało tak długo, gdyż unijne mechanizmy decyzyjne są niesprawne, a każdy kraj Unii próbował przeforsować swoje interesy. Orłowski powiedział, że tę próbę sił wygrały Niemcy, co jest korzystne dla Polski.

bETRicwn

POSŁUCHAJ WITOLDA ORŁOWSKIEGO:

Witold Orłowski powiedział, że Polska powinna przyspieszyć proces przygotowań do przyjęcia euro. Nie powinno się jednak do niej wchodzić, dopóki nie wyjaśni się ekonomiczna przyszłość strefy euro.

POSŁUCHAJ PROFESORA ORŁOWSKIEGO:

Zdaniem profesora kraje, które nie są w stanie utrzymać twardej waluty, powinny dla własnego dobra zrezygnować z euro.

O kryzysie w Grecji czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/89/t94041.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/to;nowa;era;dla;grecji;trzeba;kontynuowac;prace,27,0,952859.html) To nowa era dla Grecji. Co teraz zrobią? Premier Jeorjos Papandreu twierdzi, że za mniej niż 10 lat kraj wróci na rynek międzynarodowych obligacji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/58/t75322.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/szefowa;mfw;sie;cieszy;ale;mowi;ze;reformy;sa;wazniejsze;niz;pozyczka,14,0,952846.html) Lagarde pożyczy, ale to nie kończy sprawy Christine Lagarde wyraziła zadowolenie z istotnych postępów osiągniętych podczas trwającego do rana szczytu państw strefy euro w Brukseli.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/111/t136815.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/prof;orlowski;a;teraz;wloze;kij;w;mrowisko,8,0,948488.html) Prof. Orłowski: A teraz włożę kij w mrowisko Ekonomista z Rady Gospodarczej przy premierze o walce z kryzysem eurozony.
bETRicwO
KOMENTARZE
(0)