Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie

PILNE. GUS podał najnowsze dane o bezrobociu
PILNE. GUS podał najnowsze dane o bezrobociu

Zamieszanie z emeryturami w Grecji. Ponad 60 tys. osób nie dostaje świadczeń

Zamieszanie z emeryturami w Grecji. Ponad 60 tys. osób nie dostaje świadczeń

Fot. Gabriel Rocha/flickr (CC BY 2.0)

W Grecji, od czasu reformy systemu emerytalnego w maju ubiegłego roku, ponad 60 tysięcy uprawnionych osób nie dostaje emerytur. Powodem jest fakt, że urzędnicy do tej pory nie wiedzieli, jak je naliczać. Sprawa dotyczy osób, które w tym czasie złożyły wnioski emerytalne.

Minął ponad rok od przegłosowania w greckim parlamencie prawa, które zmienia sposób naliczania emerytur. Zgodnie z nim, nowe świadczenia będą nawet o 30 procent mniejsze niż poprzednie. Reforma była ostro krytykowana przez różne środowiska, gdyż osoba, która przepracowała więcej lat, ale złożyła wniosek emerytalny po maju 2016 roku ma, otrzymywać niższą emeryturę od kogoś, kto przeszedł na nią zaledwie kilka miesięcy czy nawet dni wcześniej.

Nowe prawo wprowadziło też sporo zamieszania. Dopiero w tym tygodniu został wydany okólnik, który precyzuje, jak mają być naliczane nowe emerytury - chociaż wciąż pozostają niejasne kwestie. Otwiera to jednak drogę do przyznania emerytur tysiącom osób, które w ciągu ostatnich miesięcy były bez środków do życia.IAR
Czytaj także
Polecane galerie
ela
2017-07-01 09:54
Czwarty rok czekam na emeryture z Grecji. Robia sobie kpiny z ludzi. Dlaczego na RZAD nie pomoze nam !!!!!!!! Przeciez placilismy skladki!!!!!!!! Z czego mam zyc!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
wasz odmieniec
2017-05-25 17:57
Czy z Polaków ktoś wie jak naliczać emerytury jak nikt nie wie od czego jego emerytury zależą!
Oni tumany myślą że od pracy i od uskładanych składek emerytalnych a to jednak tylko od wychowanych dzieci od niczego więcej.
Robertek
2017-05-25 14:44
U nas 10 milionów nie dostanie.I nikt sobie z tego nic nie robi.Bo nasza władza umie liczyć,i wyliczyli że w budżecie nie ma pieniędzy.
Pokaż wszystkie komentarze (16)