Notowania

czarnogóra
08.11.2010 11:30

Nie będzie handlu obywatelstwem Czarnogóry

Rząd chciał honorować osoby, które zainwestują w tym kraju co najmniej pół miliona euro.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Greenwich Photography/CC/Flickr)

Rząd Czarnogóry postanowił zawiesić planowane oferowanie obywatelstwa bogatym cudzoziemcom, którzy zainwestują w tym kraju co najmniej pół miliona euro. Podgorica uznała, że najpierw trzeba te kwestie uzgodnić z Unią Europejską.

Poinformowała o tym państwowa telewizja czarnogórska RTCG, powołując się na przedstawiciela MSZ. Sierpniowa decyzja rządu, który chciał przyciągać zagranicznych inwestorów, oferując im czarnogórskie paszporty, była dość powszechnie krytykowana. Opozycja zarzuciła władzom, że chcą przekształcić Czarnogórę w bezpieczną przystań dla tych, którzy majątku dorobili się w co najmniej podejrzany sposób.

Wiele kontrowersji wzbudziła na początku roku decyzja o wydaniu czarnogórskiego paszportu byłemu premierowi Tajlandii Thaksinowi Shinawatrze, skazanemu za korupcję. Shinawatra obiecywał podobno Podgoricy wielkie inwestycje w sektorze turystyki.

Czarnogóra, pragnąca przystąpić do UE, ma nadzieję, że Komisja Europejska przyzna jej status kandydata. Raport KE w tej sprawie jest oczekiwany we wtorek.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/218/t20954.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/czarnogora;handluje;domenami;kup;sobie;kiss;me,32,0,364576.html) Czarnogóra handluje domenami. Kup sobie Kiss.me! Bałkański kraj zaprasza na aukcje i liczy na milionowe dochody z adresów internetowych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/221/t89309.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/czarnogora;wymieni;ambasadorow;z;kosowem,6,0,577286.html) Czarnogóra wymieni ambasadorów z Kosowem Decyzja władz w Podgoricy z pewnością nie spodoba się w Belgradzie.
Tagi: czarnogóra, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, fundusze unijne, gospodarka światowa, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz