Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Nie da się zastopować imigracji z UE

0
Podziel się:

Konserwatyści wysuwają pomysł jej limitowania. Ich liberalni koalicjanci nie chcą o tym słyszeć.

Nie da się zastopować imigracji z UE
(John Russell1/CC BY-NC/Flickr)

W brytyjskim rządzie trwa spór o imigrację z Unii Europejskiej, Konserwatyści wysuwają pomysł jej limitowania. Ich liberalni koalicjanci nie chcą o tym słyszeć. Liberalny minister gospodarki Vince Cable powiedział BBC, że byłoby to nielegalne i niewykonalne.

Vince Cable powiedział, że Torysi popadli w panikę z powodu rosnących notowań antyunijnej i antyimigracyjnej Partii Niepodległości UKIP.

Wmówili też sobie, że Wielka Brytania padnie ofiarą niekontrolowanej inwazji Rumunów i Bułgarów, którzy od Nowego Roku uzyskają prawo do pracy i osiedlania się gdzie chcą na terenie Unii.

- _ Odpowiedzialnością polityków w sytuacji, kiedy ludzie zaczynają się bać, jest ich uspokoić i podać fakty, a nie popadać w panikę i chwytać się szkodliwych, populistycznych środków _ - powiedział liberalny minister Vince Cable.

Zapewnił też, że w_ szystko wskazuje na to, że wschodnioeuropejscy imigranci dają gospodarce o wiele więcej w postaci podatków, niż odbierają w zasiłkach _.

Jego konserwatywny kolega, minister pracy i spraw socjalnych Iain Duncan Smith napisał jednak w gazecie niedzielnej _ The Sunday Telegraph _, że _ turystyka zasiłkowa _ to realne zagrożenie.

Rząd w Londynie ustalił właśnie obostrzone kryteria przyznawania zasiłków imigrantom i 3-miesięczną kwarantannę, zanim będą mogli w ogóle podjąć starania o zapomogi. Dotyczy to nie tylko Rumunów i Bułgarów, lecz wszystkich obywateli Unii, w tym Polaków.

Czytaj więcej w Money.pl
Wicepremier Wielkiej Byrtanii broni imigrantów Rząd ogłosił już niedawno, że zredukowany zostanie dostęp imigrantów do świadczeń - zdaniem Nika Clegga to wystarczy.
Wrócą kontrole na granicach państw UE Ministrowie spraw wewnętrznych państw UE zatwierdzili reformę dopuszczającą tymczasowe przywrócenie kontroli na wewnętrznych granicach Unii.
Koniec z wyłudzaniem zasiłków za granicą Dzisiaj ministrowie spraw wewnętrznych państw UE dyskutowali o liście czterech krajów, które domagają się bardziej skutecznych sankcji za nadużywanie swobody przepływu osób.
"Cameron ma rację". Westerwelle w "Timesie" Minister spraw zagranicznych zgadza się z apelami reform w UE sformułowanymi przez brytyjskiego premiera Davida Camerona.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)