Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Niemcy nieugięte w sprawie Cypru

0
Podziel się:

Przed wieczornym szczytem w Brukseli, sytuacja robi się coraz bardziej napięta. Atmosferę dodatkowo podgrzewa wypowiedź niemieckiego prezydenta.

Niemcy nieugięte w sprawie Cypru
(PAP/EPA)

Przed wieczornym spotkaniem w Brukseli, od którego zależeć będą losy wyspy, niemiecki minister finansów Wolfgang Schaeuble zapowiedział, że nie podda się żadnym naciskom.

W wywiadzie dla dzisiejszego wydania gazety Die Welt, Schaeuble powtórzył, że w miarę możliwości Niemcy będą starały się nie dopuścić do bankructwa Cypru. Schaeuble zaznaczył jednak, że nie podda się żadnym naciskom, a żeby dostać europejską pomoc, Cypr musi spełnić szereg warunków stawianych przez eurogrupę.

Niemiecki minister wyjaśnił, że Nikozja musi przeprowadzić reformy, które pomogą rozwiązać przyczyny problemów gospodarczych kraju. Polityk ponownie odrzucił też pomysł uratowania Cypru pieniędzmi funduszy emerytalnych. W wywiadzie Schaeuble ostrzegł Cypryjczyków stwierdzeniem, że czeka ich teraz bardzo trudne zadanie. Jak powiedział, nie wynika to jednak z uporu Unii Europejskiej, ale z faktu, że cypryjski model gospodarczy przestał działać.

Ponadto politycy zgodnie podkreślają, że teraz wszystko w rękach Cypru. Trwające rozmowy w sprawie ratowania tego kraju mają uchronić go przed bankructwem. Unia Europejska, Międzynarodowy Fundusz Walutowy i Europejski Bank Centralny stawiają jednak warunki. Wieczorem w Brukseli o ratowaniu Cypru będą także rozmawiać ministrowie finansów strefy euro.

Czytaj więcej w Money.pl
Cypr tonie, ale pojawiła się szansa ratunku Informacje o warunkach porozumienia z Trojką, przekazał przedstawiciel rządu w Nikozji.
Eurogrupa zwołuje spotkanie ws. Cypru. Ujawnili datę Ministrowie finansów państw strefy euro spotkają się w sprawie pomocy dla Cypru. Ratunek jest jeszcze możliwy?
Ważne decyzje na Cyprze. Które banki upadną? Rząd che podzielić banki na _ dobre _ i _ złe _. Decyzja o kontroli napływającego kapitału, to koniec podatkowego raju.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)