Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Niemcy: spór o imigrantów w rządzącej koalicji

0
Podziel się:

Socjaldemokraci oskarżają chadecką CSU o podsycanie antyimigracyjnych nastrojów.

Niemcy: spór o imigrantów w rządzącej koalicji
(SPD in Niedersachsen/CC/Flickr)

Otwarcie rynku pracy dla obywateli Rumunii i Bułgarii doprowadziło do pierwszego poważnego spięcia w szeregach nowej niemieckiej koalicji. Socjaldemokraci oskarżają chadecką CSU o podsycanie antyimigracyjnych nastrojów.

Jeden z liderów socjaldemokratycznej SPD, a zarazem minister spraw zagranicznych Frank-Walter Steinmeier, ostro zaatakował CSU.

Na łamach dziennika _ Sueddeutsche Zeitung _ powiedział, że kwestionowanie prawa do swobodnego osiedlania się w Unii Europejskiej szkodzi Niemcom i samej Europie.

Steinmeier podkreślił, że wolności gwarantowane przez Wspólnotę to rdzeń europejskiej integracji, a Niemcy jak żaden inny kraj korzystają na napływie pracowników.

Chadecka CSU zaproponowała kilka dni temu zaostrzenie polityki wobec imigrantów wyłudzających świadczenia socjalne.

Partia chce wyrzucać ich z kraju i zakazać powrotu do Niemiec. Debata ma związek z otwarciem niemieckiego rynku pracy dla obywateli Rumunii i Bułgarii. Od wczoraj mogą oni bez ograniczeń podejmować pracę w Niemczech.

Czytaj więcej w Money.pl
Rząd będzie mógł wreszcie rozpocząć pracę Ogromna większość członków Socjaldemokratycznej Partii Niemiec (SPD) opowiedziała się w plebiscycie za utworzeniem koalicji z partiami chadeckimi CDU i CSU.
Bułgarzy i Rumuni zabiorą Polakom pracę? 1 stycznia obywatele Bułgarii i Rumunii otrzymają pełny i nieskrępowany dostęp do rynku pracy w pozostałych 26 państwach członkowskich Unii Europejskiej.
Niemcy szykują się na falę imigrantów Od nowego roku prawo do pracy w Niemczech uzyska około 29 milionów mieszkańców Rumunii i Bułgarii.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)