Notowania

budżet ue
19.04.2014 12:40

Nowy budżet UE. Pod koniec roku ruszą konkursy

Nowy budżet UE. Pod koniec roku ruszą pierwsze konkursy

Podziel się
Dodaj komentarz
(Will Spaetzel/CC BY-NC-SA 2.0/Flickr)

W najbliższych tygodniach zakończą się negocjacje tak zwanej Umowy Partnerstwa z Komisją Europejską. Pod koniec roku mogą ruszyć pierwsze konkursy, w których zostaną rozdysponowane pieniądze z nowego budżetu wspólnoty.

Wiceminister infrastruktury i rozwoju Marceli Niezgoda przypomina, że Komisja Europejska o podziale budżetu wspólnoty w Polsce nieoficjalnie była informowana od 2011 roku. Negocjacje Umowy Partnerstwa są już zaawansowane.

Niezgoda spodziewa się, że w maju dokument będzie już wynegocjowany. Później rozpoczną się negocjacje konkretnych programów operacyjnych (Infrastruktura i Środowisko, Inteligentny Rozwój, Wiedza-Edukacja-Rozwój, Polska Cyfrowa, Polska Wschodnia, Pomoc Techniczna).

Procedura ma zakończyć się w drugiej połowie roku i w ostatnich miesiącach 2014 roku - jak twierdzi wiceminister Marceli Niezgoda - będzie można ogłaszać konkursy.
Umowa partnerstwa jest dokumentem opisującym sposób wydawania pieniędzy z budżetu Unii Europejskiej między 2014 a 2020 rokiem.

Projekt złożono w Komisji Europejskiej w styczniu, a na początku marca rozpoczęły się negocjacje. Polska w tym czasie będzie mogła wydać około 82,5 miliarda euro.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: budżet ue, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, fundusze unijne, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz