Notowania

raport nbp
09.07.2013 11:38

Nowy raport NBP na temat koniunktury gospodarczej

W ostatnim okresie napływają informacje zmniejszające ryzyko niezrealizowania scenariusza wzrostu w strefie euro - ocenia NBP w raporcie na temat koniunktury międzynarodowej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(endostock - Fotolia.com)

W ostatnim okresie napływają informacje zmniejszające ryzyko niezrealizowania scenariusza wzrostu w strefie euro - ocenia NBP w raporcie na temat koniunktury międzynarodowej.

- _ W ostatnim okresie napłynęły informacje, które zmniejszają ryzyko, że scenariusz ożywienia nie będzie się realizował. W szczególności wskazują na to: stabilizacja spożycia indywidualnego w I kw. tego roku, rosnąca produkcja i poprawa nastrojów w przemyśle oraz utrzymanie się wysokiej nadwyżki na rachunku obrotów bieżących strefy euro w kwietniu _ - napisał NBP w raporcie.

NBP pisze, iż oczekuje się, że wzrost PKB strefy euro w II połowie roku będzie słaby. - _ Jednocześnie nadal pogarszająca się sytuacja na rynkach pracy oraz relatywnie słabe nastroje konsumentów w głównych gospodarkach strefy euro (z wyjątkiem Niemiec), a także dalsze zacieśnianie polityki kredytowej względem konsumentów przez banki z części krajów regionu wskazują na to, że dynamika konsumpcji utrzyma się na niskim poziomie w kolejnych kwartałach - napisano . _

_ - Ponadto w ocenie przedsiębiorstw perspektywy popytu, mimo pewnej poprawy, pozostają słabe. Utrzymujące się również podwyższone koszty finansowania i utrudnienia w dostępie do kredytu dla małych i średnich przedsiębiorstw w gospodarkach peryferyjnych _ - dodano.

Czytaj więcej w Money.pl
Polacy coraz biedniejsi. Raport NBP Spadają nasze dochody. Realne dochody gospodarstw domowych były w zeszłym roku o 0,8 procent niższe niż w roku poprzednim. Towarzyszył temu zastój konsumpcji.
Raport NBP: Sytuacja firm gorsza. Kiedy poprawa? Sytuacja sektora przedsiębiorstw w pierwszym kwartale tego roku się pogorszyła. Zaznaczono jednak, że istnieje możliwość poprawy popytu inwestycyjnego w najbliższych kwartałach.
Polska gospodarka jest zagrożona Były wicepremier w krytyczny sposób przedstawia sytuację w Polsce.
Tagi: raport nbp, nbp, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, unia, fundusze unijne, gospodarka światowa, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz