Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
parlament europejski
14.01.2014 07:28

Ochrona konsumentów w PE

Posłowie przyjmą także rezolucję, w której zwrócą się do państw członkowskich o skuteczniejsze wykorzystanie technologii wychwytywania i składowania dwutlenku węgla.

Podziel się
Dodaj komentarz
(JLogan/public domain, wikimedia commons)

Uproszczenie procedur zamówień publicznych oraz lepsza ochrona konsumentów. To główne zagadnienia drugiego dnia odbywającej się w Strasburgu sesji Parlamentu Europejskiego.
Posłowie przyjmą także rezolucję, w której zwrócą się do państw członkowskich o skuteczniejsze wykorzystanie technologii wychwytywania i składowania dwutlenku węgla.

Rozpatrując raport o zamówieniach publicznych posłowie opowiedzą się za uproszczeniem dotychczasowych procedur oraz odejściem od obowiązującego obecnie kryterium najniższej ceny. Rozstrzygając przetarg, władze publiczne będą mogły brać pod uwagę również inne czynniki, takie jak: jakość usługi, korzyści społeczne, innowacyjność oraz wpływ na środowisko.

Ponadto Parlament zatwierdzi finansowe podstawy ochrony konsumentów. W najbliższych siedmiu latach Unia przeznaczy na ten cel kwotę 197 milionów euro. Chodzi przede wszystkim o zagwarantowanie bezpiecznych zakupów on-line oraz lepsze informowanie konsumentów o posiadanych prawach.

Kolejne z omawianych zagadnień to walka z oszustwami w branży spożywczej. Parlament zaleci między innymi ograniczenie liczby pośredników, sprawniejszy system kontroli oraz radykalne zaostrzenie kar wobec oszustów.

Czytaj więcej w Money.pl
Pawlak usunięty z listy. Kto go zastąpi? Na liście PSL w wyborach do PE w regionie mazowieckim są Jarosław Kalinowski, Adam Struzik i Marek Sawicki, a zamiast Waldemara Pawlaka - rzecznik partii Krzysztof Kosiński.
Łatwiej będzie można zostać europosłem Usuwają one błąd ze wzoru na obliczanie limitu wydatków na kampanię podczas eurowyborów i wprowadzają ułatwienia dla kandydatów w wyborach do PE bez obywatelstwa polskiego.
Oto efekt kontrowersyjnych słów Camerona Wniosek w sprawie debaty na najbliższej sesji Parlamentu Europejskiego w Strasburgu na temat swobody przepływu osób oraz głosowania rezolucji w tej sprawie zatwierdziła wczoraj konferencja przewodniczących PE.
Kto poprowadzi PiS do eurowyborów? Wczoraj Komitet Polityczny PiS zdecydował też o składzie personalnym sztabu w kampanii przed wyborami do Parlamentu Europejskiego.
Tagi: parlament europejski, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, prawo, wiadmości, fundusze unijne, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz