Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Oszustwa bankowe. Oddziały banku UBS pod lupą francuskich komisarzy

0
Podziel się:

Przedmiotem śledztwa są również osoby z kierownictwa, co wskazuje, iż istnieją poważne lub wiarygodne dowody prowadzące do postawienia zarzutów.

Oszustwa bankowe. Oddziały banku UBS pod lupą francuskich komisarzy
(ell brown/CC/Flickr)

Władze Francji wszczęły oficjalne dochodzenie przeciw francuskim filiom szwajcarskiego banku UBS dotyczące nielegalnych praktyk biznesowych, w tym namawiania zamożnych klientów do realizowania nieopodatkowanych inwestycji za granicą.

Jak podały źródła sądowe w Paryżu, trwa wyjaśnianie czy bank od 2000 roku oferował inwestycje celowo nastawione na unikanie podatków we Francji. Przedmiotem śledztwa są również osoby z kierownictwa, co wskazuje, iż istnieją poważne lub wiarygodne dowody prowadzące do postawienia zarzutów.

Bankowi wyznaczono komisarza, który ma za zadanie sprawdzić funkcjonowanie banku i sposób przyznawania premii. Według źródła, sędzia niedawno przesłuchał dyrektora UBS, Jeana-Frederika de Leusse.

W ostatnim czasie do dymisji podał się minister ds. budżetu Jerome Cahuzac. Media wykryły bowiem, że ma sekretne konto w Szwajcarii.

Czytaj więcej o UBS w Money.pl
Szwajcarska spółka zatrudnia w Polsce Obecnie UBS Poland Service Centre zatrudnia ponad 500 osób. Szukają kolejnych 300 osób.
Wielki szwajcarski bank zwalnia 10 tys. osób To jedna szósta całej załogi. Co się dzieje w UBS?
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)