Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PiS: W budżecie dla Polski brakuje 7 mld euro

0
Podziel się:

To co wynegocjowano dla Polski w budżecie UE na lata 2014-20 to minimum minimorum tego, co powinniśmy uzyskać - uważają politycy PiS.

PiS: W budżecie dla Polski brakuje 7 mld euro
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bFfYkIzp

To co wynegocjowano dla Polski w budżecie UE na lata 2014-20 to minimum minimorum tego, co powinniśmy uzyskać - uważają politycy PiS. Ich zdaniem o 7 miliardów euro zmniejszono środki dla naszego kraju w ramach Wspólnej Polityki Rolnej.

Premier Donald Tusk poinformował po zakończonym szczycie, że łącznie Polska uzyskała w ramach budżetu UE na lata 2014-20 - 105,8 mld euro, w tym na politykę spójności 72,9 mld euro, a na wspólną politykę rolną 28,5 mld euro.

_ - Polska miała otrzymać 115 mld euro - 80 mld euro na fundusz spójności i 35 mld euro na Wspólną Politykę Rolną. To łącznie ponad 460 mld złotych. To, co otrzymaliśmy to kwota dużo mniejsza, szczególnie jeśli chodzi o politykę rolną _ - podkreślił szef klubu PiS Mariusz Błaszczak w rozmowie z dziennikarzami.

bFfYkIzr

W jego ocenie to, co udało się wynegocjować dla Polski podczas zakończonego w piątek szczytu UE, _ to minimum minimorum tego, co uzyskać powinniśmy _.

_ - Biorąc jeszcze pod uwagę inflację, to lepiej by było, gdyby minister spraw zagranicznych zamiast pisać na Twitterze, jeździł po Europie i szukał poparcia innych państw. Te, które negocjowały w sposób bardziej stanowczy, wynegocjowały więcej _ - uważa Błaszczak.

Zdaniem europosła PiS Tomasza Poręby, środki na politykę spójności są uzyskane kosztem rolnictwa, a w związku z tym 7 mld euro nie trafi na polską wieś. Wiceprezes PiS Beata Szydło podkreśliła natomiast, że _ chodzi też o to, by środki nie były marnotrawione, a realizacja inwestycji przebiegała sprawnie _.

Czytaj więcej o negocjacjach budżetowych UE:
Bez jedzenia i snu. Szczyt UE to szkoła przetrwania? 38 godzin na nogach. Energii dodaje adrenalina i napoje energetyzujące. Tak premier podsumowuje unijne negocjacje.
To Wielka Brytania blokuje szczyt UE? Może go nie być wcale Szef Rady Europejskiej proponuje nowe cięcia w projekcie unijnego budżetu. Ma to być kwota rzędu kilkunastu miliardów euro.
Tusk poklepany po plecach. "Jest dobrze" Prezydent Bronisław Komorowski gratuluje i dziękuje premierowi za uzyskanie dla Polski ponad 100 mld euro w budżecie UE na lata 2014-20
Cel osiągnięty. Mamy ponad 300 mld złotych Cała Europa ma budżet o 34 miliardy euro mniejszy, a Polska o 4 miliardy wyższy - cieszy się premier na konferencji prasowej.
bFfYkIzS
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)