Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

PJN pyta czy, po wyborach będą wyższe podatki

0
Podziel się:

Posłowie PJN wyliczyli na podstawie projektu budżetu, że jeśli Platforma Obywatelska wygra wybory, to potem podniesie podatki.

PJN pyta czy, po wyborach będą wyższe podatki
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Politycy PJN pytają premiera Donalda Tuska, czy będzie podwyższał podatki, jeśli PO wygra nadchodzące wybory. - _ PJN nigdy nie zgodzi się na podwyżkę podatków _ - zadeklarował szef sztabu partii Tomasz Dudziński.

Dudziński mówił, że PJN pyta premiera o podatki _ w imieniu milionów podatników i w imieniu przedsiębiorców _. - _ Na to pytanie pan premier Donald Tusk i minister Rostowski powinni odpowiedzieć _ - zaznaczył na konferencji prasowej w podcieniach Senatu.

- _ PJN nigdy nie zgodzi się na podwyżkę podatków. To jest nasza deklaracja, to jest też rozwinięcie skrótu naszej partii: PJN - podatki jak najniższe _ - oświadczył polityk.

Dudziński powiedział, że zauważył _ bardzo niepokojącą rzecz _ w projekcie budżetu na przyszły rok, który rząd wstępnie przyjął w maju. - _ Dochody budżetu mają wynieść ponad 292 mld zł, wydatki - 327 mld, dochody podatkowe - 269,4 mld zł. I tu jest pytanie - jak to jest możliwe, że dochody podatkowe mają wzrosnąć aż o 8,9 proc.? _ - pytał. Pytał, jak rząd chce tego dokonać, gdy _ gospodarka zwalnia, a coraz więcej ekonomistów obniża plany wzrostu PKB na przyszły rok i niektórzy twierdzą, że może być on minimalny _.

Według niego, _ wzrost przychodów podatkowych jako całości o 8,9 proc. może sugerować, że tuż po wyborach rząd planuje podwyżki podatków _.

Poseł wyliczał, że przychody z VAT mają wzrosnąć o 7,1 proc. do 132,5 mld zł, przychody z akcyzy - o 8,1 proc. do 63,5 mld zł, z CIT aż o 19,4 proc., czyli do 29,6 mld zł, a z PIT o 9,6 proc., czyli do 42 mld zł. - _ I tu jest ciekawe spostrzeżenie. Otóż obsługa długu zapisana w przyszłym budżecie to ponad 43 mld zł - to jest więcej niż przychody z PIT. Do tego doprowadził polityka rządu premiera Donalda Tusk pod kierownictwem ministra Rostowskiego, kiedy w ciągu kadencji dług publiczny wzrósł o ponad 300 mld zł _ - mówił.

Użyteczne informacje ):[

Baza polityków w Money.pl ]( http://www.money.pl/gospodarka/politycy/ )PJN zaprezentował podczas konferencji kartkę przedstawiającą Tuska obejmującego podatnika, z którego kieszeni Rostowski wyciąga banknoty. Scenka opatrzona jest napisem: _ Panie premierze, czy po wyborach podniesie pan podatki? _. Znajduje się tam także napis: _ PJN: jak najniższe podatki _. - _ Ta kartka znajdzie się na naszej stronie www.stronapjn.pl. Apelujemy do wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się, jakie są faktyczne plany rządu na po wyborach. Wysyłajcie tę kartkę na adresy premiera, kancelarii premiera _ - powiedział Dudziński.

Tymoteusz Raffinetii mówił: _ Jako przedstawiciel młodego pokolenia nie zgadzam się na to, by premier Donald Tusk i minister Rostowski zaciągali dług, który będzie musiało spłacać moje pokolenie. Nie zgadzam się na politykę: tu i teraz, o której mówi Donald Tusk _. Powiedział, że dołączył do PJN, bo jest to _ partia najbardziej wolnorynkowa w tym momencie na scenie politycznej _.

Wiceprezes PJN Paweł Poncyljusz podkreślał, że jego partia ma gotowy program gospodarczy. - _ Mamy gotowy pakiet rozwiązań, którego uzdrawiającą finanse publiczne. Mówimy o płaskim podatku 19-procentowym z podwójną kwotą wolną od podatku, a więc to oznacza że polskie rodziny i ci którzy zarabiają najmniej nie będą obciążani tym podatkiem _ - mówił. Jak dodał, PJN chce także m.in. likwidacji wymogów do wydawania pozwoleń i koncesji, które nie są objęte prawem UE, 90-dniowego okresu wydawana postanowień przez sądy gospodarcze w sporach między kontrahentami oraz dodatkowych funduszy udzielania pożyczek na otwarcie działalności gospodarczej.

Poseł Adam Gawęda zapowiedział, że jutro PJN złoży projekt ustawy o umorzeniu należności powstałych z tytułu niezapłaconych składek na ubezpieczenie społeczne osób prowadzących działalność gospodarczą. Jak mówił, to projekt przygotowany dla małych i średnich przedsiębiorców, którzy _ korzystając z tego, że prowadzili działalność gospodarczą, zawarli umowy o tzw. pracę nakładczą _. - _ Teraz przez ZUS są przywoływani do tego, by płacić nieuprawnione dodatkowe świadczenia na ubezpieczenie. Prawo nie może działać wstecz, bo to psucie prawa _ - mówił poseł. Pod projektem oprócz posłów PJN podpisali się także niezrzeszeni m.in. Ludwik Dorn oraz Longin Komołowski i Robert Węgrzyn.

Więcej o PJN czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/136/t93064.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/ojciec;dody;startuje;do;sejmu;z;listy;pjn,203,0,894667.html) Ojciec Dody startuje do Sejmu. Z czyjej listy? Paweł Rabczewski wyznaje, że myślał o współpracy z PiS, ale ma być jedynką na płockiej liście innej partii.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/93/t154717.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/z;list;pjn;startuje;kaczynski;zbieznosc;nazwisk;przypadkowa,70,0,892742.html) Jarosław Kaczyński wystartuje z listy PJN Z list PJN w Białymstoku wystartuje Jarosław Kaczyński - poinformował rzecznik sztabu wyborczego partii Jacek Pilch. Jak dodał, Kaczyński sam zgłosił się do PJN. Nie chodzi jednak o prezesa PiS, a o 36-letniego przedsiębiorcę.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/70/t154694.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/koniec;klubu;pjn;to;przesadzilo;sprawe,183,0,892599.html) Koniec klubu PJN. To przesądziło sprawę Kolejny polityk zmienił partyjne barwy. _ Sytuacja stała się bardzo dwuznaczna, musiałem to zrobić _ - tłumaczy.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)