Notowania

pkb
25.04.2013 11:24

PKB w Wielkiej Brytanii powyżej prognoz analityków

Produkt Krajowy Brutto Wielkiej Brytanii wzrósł w pierwszym kwartale 2013 roku o 0,3 procent kwartał do kwartału.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Benis Arapovic/Dreamstime.com)

*Produkt Krajowy Brutto Wielkiej Brytanii wzrósł w pierwszym kwartale 2013 roku o 0,3 procent kwartał do kwartału *- * * *poinformowało biuro statystyczne we wstępnym wyliczeniu. *

W czwartym kwartale 2012 roku spadł o 0,3 procent. Analitycy szacowali natomiast, że PKB w pierwszym kwartale wzrósł o 0,1 proc. kwartał do kwartału.

W ujęciu rocznym brytyjski PKB wzrósł o 0,6 proc. w I kw., podczas gdy w IV kw. wzrósł o 0,2 proc. - podali statystycy. Tu szacowano, że PKB wzrósł o 0,4 procent.

Czytaj więcej w Money.pl
Chiny zaskoczyły. Tym razem negatywnie Pekin podał dane dotyczące PKB i produkcji przemysłowej w pierwszym kwartale tego roku. Jest gorzej od oczekiwań.
Nie ma zgody na plan redukcji CO2. Ten kraj... Komisja Europejska rozpoczęła wczoraj konsultacje w sprawie polityki klimatycznej i energetycznej UE w perspektywie 2030 roku.
Bank tnie, ale i podnosi prognozy dla Polski Bank Morgan Stanley oczekuje słabszego wyniku PKB dla Polski za 2013 rok w wysokości 1,3 procent rok do roku i silniejszego w 2014 roku na poziomie 3 procent.
Tagi: pkb, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, fundusze unijne, gospodarka światowa, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz