Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PKB w Wielkiej Brytanii powyżej prognoz analityków

0
Podziel się:

Produkt Krajowy Brutto Wielkiej Brytanii wzrósł w pierwszym kwartale 2013 roku o 0,3 procent kwartał do kwartału.

PKB w Wielkiej Brytanii powyżej prognoz analityków
(Benis Arapovic/Dreamstime.com)

Produkt Krajowy Brutto Wielkiej Brytanii wzrósł w pierwszym kwartale 2013 roku o 0,3 procent kwartał do kwartału *- * * *poinformowało biuro statystyczne we wstępnym wyliczeniu.

W czwartym kwartale 2012 roku spadł o 0,3 procent. Analitycy szacowali natomiast, że PKB w pierwszym kwartale wzrósł o 0,1 proc. kwartał do kwartału.

W ujęciu rocznym brytyjski PKB wzrósł o 0,6 proc. w I kw., podczas gdy w IV kw. wzrósł o 0,2 proc. - podali statystycy. Tu szacowano, że PKB wzrósł o 0,4 procent.

Czytaj więcej w Money.pl
Chiny zaskoczyły. Tym razem negatywnie Pekin podał dane dotyczące PKB i produkcji przemysłowej w pierwszym kwartale tego roku. Jest gorzej od oczekiwań.
Nie ma zgody na plan redukcji CO2. Ten kraj... Komisja Europejska rozpoczęła wczoraj konsultacje w sprawie polityki klimatycznej i energetycznej UE w perspektywie 2030 roku.
Bank tnie, ale i podnosi prognozy dla Polski Bank Morgan Stanley oczekuje słabszego wyniku PKB dla Polski za 2013 rok w wysokości 1,3 procent rok do roku i silniejszego w 2014 roku na poziomie 3 procent.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)