Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Przemysław Ciszak
|

Polacy za granicą zarabiają coraz więcej. Do kraju przesyłają jednak mniej

17
Podziel się:

7,7 tys. zł brutto zarabiają średnio Polacy, którzy wyjechali na saksy. Ich pensje wzrosły o 10 proc. W sumie w całej Europie nasi rodacy zarobili równowartość 136,5 mld zł.

Nie bez znaczenia dla większych zarobków naszych imigrantów były wyższe płace w Wielkiej Brytanii i Irlandii
Nie bez znaczenia dla większych zarobków naszych imigrantów były wyższe płace w Wielkiej Brytanii i Irlandii (East News)

Polacy za granicą zarabiają, jak nigdy dotąd. Ich dochody są najwyższe od czasu przystąpienia do UE – pisze "Rzeczpospolita".

Z danych firmy Euro-Tax.pl wynika, że w ubiegłym roku zarobki rodaków były wyższe o 14,2 proc. niż rok wcześniej. W sumie polscy pracownicy zarobili równowartość 136,5 mld zł.

Gdzie najwięcej. Na sukces zapracowali przede wszystkim menadżerowie zatrudnienie w najbardziej rozwiniętych krajach Unii. Ale nie bez znaczenia były wyższe płace w Wielkiej Brytanii i Irlandii – pisze "Rz".

Zobacz także: Pensja minimalna rośnie nieproporcjonalnie do produktywności:

Na zachodzie wciąż zarobki są ponad trzykrotnie wyższe niż w Polsce, co potwierdzają dane Eurostatu z 2016 roku. Również pensje rosły tam dwa razy szybciej niż w kraju podnosząc je o 10 proc. rok do roku.

Mimo wyższych dochodów pieniędzy do kraju przekazywanych jest mniej niż do tej pory. Dane NBP wskazują, że łączna wartość transferów spadała w 2017 r o 0,1 mld zł – informuje dziennik. W ubiegłym roku polscy imigranci przysłali do kraju 16,3 mld zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(17)
frankfurt
11 miesięcy temu
no ja mam na reke w niemchech 3600, 1000 place za mieszkanie, prad internet i tv, 400 na zycie (wcale nie skromne) i odkladam 2200, plus do tego jakies 4700 zwrotu podatku w niemczech - a to juz na wycieczki. Ot prawda o tym zlym zachodzie.
elf
5 lata temu
żony mają tu już swoich sponsorów kasa słomianych mężów robolki może być mniejsza
ja
5 lata temu
Wielu myśli że większe zarobki rozwiążą ich problemy. Zarobki są ważne, ale ważniejsze jest to, jak wydajemy pieniądze. Wielu dobrze zarabiających zostało bankrutami. Kiedy źle zarządza się pieniędzmi, każdy majątek można roztrwonić. Patrz przykłady niegdyś sławnych sportowców, aktorów, muzyków itp. Zarabiali miliony i co? Wydawali miliony! Zobaczcie sobie ksiązke „Emery tura nie jset Ci potrzbena” Opisuje jak można skutecznie budować swój majątek i stać się też finansowo wolnymi
Bolek i Lolek
5 lata temu
Taaaak to zapraszam na ten zachód tu z nieba kapie kasa takie pierdoły ludziom sprzedajcie. A o kosztach jakie tu są to już się nie pisze A tu wszystko 5 razy droższe niż w Polszy. Np bilet komunikacji jednorazowy około 18 zł A w Wawce 4 zł itd.
Jerzy
5 lata temu
Tylko głupi oficjalnie wysyła pieniądze do Polski