Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Czerwińska zdradza, co będzie w budżecie. Prawie 2,4 mld zł funduszu dla budżetówki

21
Podziel się

Projekt budżetu na 2019 r. przewiduje wzrost dochodów o 5 proc. - ujawniła minister finansów. Spore fundusze przewidziano na podwyżki dla nauczycieli oraz emerytów. - Fundusz wynagrodzeń zwiększy się o inflację, czyli 2,3 proc.- zapowiada minister Czerwińska.

Stawka VAT może się zmniejszyć, "jeśli kondycja finansów publicznych będzie dobra".
Stawka VAT może się zmniejszyć, "jeśli kondycja finansów publicznych będzie dobra". (Adam Warżawa)
bEsbRKmZ

Projekt budżetu na 2019 r. przewiduje wzrost dochodów o 5 proc. - ujawniła minister finansów. Spore fundusze przewidziano na podwyżki dla nauczycieli oraz emerytów. - Fundusz wynagrodzeń zwiększy się o inflację, czyli 2,3 proc. - zapowiada minister Czerwińska.

- Wzrost płac w budżetówce nie będzie równomierny, ale fundusz wynagrodzeń zwiększy się o inflację, zatem o 2,3 proc. To oznacza dodatkowe około 2,4 mld zł dla pracowników - powiedziała minister w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

bEsbRKnb

O deklaracji PIT już nie zapomnisz. Fiskus rozliczy ją automatycznie. Zobacz wideo:

**

**

bEsbRKnh

Osobną kwestią będą podwyżki dla konkretnych grup zawodowych, na przykład dla nauczycieli. Tych wynagrodzenia mają wzrosnąć o 5 proc. w przyszłym roku na ten cel przewidziano ok. 1,8 mld zł.

W rozmowie z "Rzeczpospolitą"minister powiedziała natomiast, że zabezpieczone zostały dodatkowe środki na podwyższenie renty socjalnej i na wzrost świadczeń emerytalno-rentowych w 2019 r. o 103,26 proc.

A co z podatkiem VAT? Czerwińska zdradziła, że stawka może się zmniejszyć z obecnych 23 proc., "jeśli kondycja finansów publicznych będzie dobra.

Budżetem na 2019 r. już w tym tygodniu zajmie się rząd.

bEsbRKni
bEsbRKnC
KOMENTARZE
(21)
Emeryt
3 lata temu
To kiełbasa wyborcza pisu podwyżki dla emerytów OCHLAPY jak zawsze na pis juz nie głosuje
Rasma
3 lata temu
Podwyżki dla nauczycieli to zwykła łapówka za to że siedzieli cicho gdy zalewska niszczyła edukację. Za poziom nauczania jaki jest obecnie w szkołach nic wam się nie należy. Do roboty pasożyty, najpierw zasłużyć na podwyżkę.
Referentka 21...
3 lata temu
Jestem referentką w Urzędzie gminy i mam 1820 brutto podstawy plus 20procent/lat stazowego czyli mam 2160 brutto..a pani sprzątaczka która ma pół roku stażu pracy ma 2100brutto.. Czy to jest normalne? Po co mi były studia i jaką ja mam odpowiedzialność a jaką ona?!!..
bEsbRKnD
A co z wyłącz...
3 lata temu
Jestem specjalistką w szkole(prac.niepedagogiczny) podstawy mam 1900brutto plus 270brutto stazowego(15 lat pracy!) czyli w sumie 2170 brutto pensji.. i to jest ok?! Portier czy sprzątaczka nic im nie ujmując to oni zarabiają tyle co ja a czasem nawet więcej! Jak jest wzrost płacy minim. to nam tylko wyrównują do minimalnej a nowozaczynający prace portier sprzątaczka czy stazysta na start będzie miał podstawy 2200-2250brutto podstawy(w zaleznosci jaka bedzie minimalna) Bo do minimalnej wlicza mi sie stazowe! Wstyd! Nauczyciele,wojsko zawsze dostają podwyzki a my pracownicy biurowi/niepedagogiczni tylko ochłapy. Ludzie młodzi odchodzą z pracy bo pensje u mnie w szkole są głodowe czy to sekretarka, specjalista, referent ksiegowa itd...bo nauczyciele to grupa uprzewilijowana zarabiają krocie i do tego mogą wziąć rok pełnopłatnego urlopu dla podratowania zdrowia, a my pracownicy niepedagogiczni pracownicy urzędów jestesmy gorsi od nich? A co z drabinką płac!? Referent czy specjalista czy portier czy sprzataczka mogą zarabiac miec podstawy 1900brutto..a jakaodpowiedzialnośc!?
p.....
3 lata temu
To może w końcu dacie podwyżkę policjantom? Czy sami mamy zacząć dbać o swoje bezpieczeństwo?
...
Następna strona