Notowania

budżet
20-08-2018 (06:08)

Czerwińska zdradza, co będzie w budżecie. Prawie 2,4 mld zł funduszu dla budżetówki

Projekt budżetu na 2019 r. przewiduje wzrost dochodów o 5 proc. - ujawniła minister finansów. Spore fundusze przewidziano na podwyżki dla nauczycieli oraz emerytów. - Fundusz wynagrodzeń zwiększy się o inflację, czyli 2,3 proc.- zapowiada minister Czerwińska.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Adam Warżawa)
Stawka VAT może się zmniejszyć, "jeśli kondycja finansów publicznych będzie dobra".

Projekt budżetu na 2019 r. przewiduje wzrost dochodów o 5 proc. - ujawniła minister finansów. Spore fundusze przewidziano na podwyżki dla nauczycieli oraz emerytów. - Fundusz wynagrodzeń zwiększy się o inflację, czyli 2,3 proc. - zapowiada minister Czerwińska.

- Wzrost płac w budżetówce nie będzie równomierny, ale fundusz wynagrodzeń zwiększy się o inflację, zatem o 2,3 proc. To oznacza dodatkowe około 2,4 mld zł dla pracowników - powiedziała minister w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

*O deklaracji PIT już nie zapomnisz. Fiskus rozliczy ją automatycznie. Zobacz wideo: *

**

**

Osobną kwestią będą podwyżki dla konkretnych grup zawodowych, na przykład dla nauczycieli. Tych wynagrodzenia mają wzrosnąć o 5 proc. w przyszłym roku na ten cel przewidziano ok. 1,8 mld zł.

W rozmowie z "Rzeczpospolitą"minister powiedziała natomiast, że zabezpieczone zostały dodatkowe środki na podwyższenie renty socjalnej i na wzrost świadczeń emerytalno-rentowych w 2019 r. o 103,26 proc.

A co z podatkiem VAT? Czerwińska zdradziła, że stawka może się zmniejszyć z obecnych 23 proc., "jeśli kondycja finansów publicznych będzie dobra.

Budżetem na 2019 r. już w tym tygodniu zajmie się rząd.

Tagi: budżet, budżet 2019, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
20-08-2018

FredPonad 2 % inflacji to niewielkie podwyżki, płace także idą w górę, prawie wszystkim. 8 lat rządów PO , płace stały w miejscu. tylko emeryci … Czytaj całość

20-08-2018

emerytZnów zadłużą Państwo, kto za to zapłaci? Mu podatnicy!

20-08-2018

sklaveAż strach się bać jakie nas czekają większe podatki, a co za tym idzie duży wzrost cen w sklepach. Więcej nasklave.aktualnosci

Rozwiń komentarze (21)

Wybrane dla Ciebie