Notowania

Czerwińska: Wspólny budżet strefy euro to niepokojąca informacja dla Polski

Powstanie ewentualnego osobnego budżetu dla strefy euro to niepokojąca informacja dla Polski, wynika z wypowiedzi minister finansów Teresy Czerwińskiej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl)
Minister Teresa Czerwińska jest jest zaniepokojona zapowiedziami utworzenia budżetu państw strefy euro

- Z punktu widzenia Polski to pewna niepokojąca informacja, żeby tworzyć budżet w budżecie - uważa minister finansów Teresa Czerwińska. Podkreśla, że obserwuje sytuację z wielką uwagą i niepokojem.

We wtorek prezydent Francji Emmanuel Macron i Kanclerz Niemiec Angela Merkel uzgodnili podczas spotkania, że chcą m.in. powstania wspólnego budżetu strefy euro.

To ma być odpowiedź na kryzys wspólnego budżetu strefy euro oraz migracyjny.

Zobacz: Budżet UE. prof. Bugaj: nie mamy dobrej prasy, negocjacje będą trudne

Do tych słów odniosła się podczas konferencji prasowej polska minister finansów Teresa Czerwińska.

- Co do szczegółów rozmów to nie mamy większej wiedzy. Nie znamy też żadnych szczegółów, na jakiej zasadzie ten budżet miałby powstać, skąd miałyby pochodzić dochody. Z punktu widzenia Polski to pewna niepokojąca informacja, żeby tworzyć budżet w budżecie. Z wielką uwagą to obserwuję i niepokojem. Wydaje mi się, że jest to niepokojąca tendencja - powiedziała Czerwińska.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: unijny budżet, czerwińska, giełda, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
21-06-2018

prognostapolska dzięki parszywej zmianie zostanie na obrzeżach unii europejskiej i w ramach pomocy będzie dostawać ochłapy,a moze i kopy.

20-06-2018

Polak małyCzyli UE to nie jest 28 państw???? Obecnie jest 2 (dwa) a 26 się ma dostosować ???? Żenada jakiej nasi przodkowie by nie przeżyli od tak Walczyli by … Czytaj całość

21-06-2018

OkoZamiast obserwować z uwagą i niepokojem zaistniałą sytuację, namów swoją błazeńską ferajnę do odwrotu z drogi ku przepaści

Rozwiń komentarze (12)