Notowania

donald tusk
14.05.2009 06:03

Polska popiera Serbów w unijnych aspiracjach

Borys Tadić dziękował Lechowi Kaczyńskiemu za to, że nie poparł niepodległości Kosowa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Grzegorz Michałowski)

Lech Kaczyńskizapewniał prezydenta Serbii, że Polska wspiera unijne aspiracje jego kraju. Z kolei Borys Tadić dziękował prezydentowi za to, że nie udzielił poparcia proklamacji niepodległości Kosowa.

Lech Kaczyński przebywa w Belgradzie z roboczą wizytą. Borys Tadić podkreślił, że jego kraj może liczyć na wsparcie Polski w negocjacjach z Unią Europejską.

Kosowo ogłosiło niepodległość 17 lutego ubiegłego roku. Ten krok, mimo sprzeciwu Serbii, uznało kilkadziesiąt państw, w tym Polska. Lech Kaczyński przypomniał, że taką decyzję podjął w naszym kraju rząd, bowiem to właśnie rządowi takie prawo daje konstytucja. Prezydent dodał jednak, że w panujących wówczas warunkach nie był tego samego zdania, co gabinetDonalda Tuska.

Lech Kaczyński powiedział, że problem Kosowa trzeba rozwiązać. Podkreślił, że jest gorącym zwolennikiem polityki Serbii, którą prowadzi prezydent Tadić.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: donald tusk, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, polityka, najważniejsze, IAR, fundusze unijne, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz