Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Polska prezydencja uchroni przed kryzysem gazowym

0
Podziel się:

Bezpieczeństwo energetyczne Unii Europejskiej był jednym z głównych priorytetów polskiej prezydencji.

Polska prezydencja uchroni przed kryzysem gazowym
(GAZ-SYSTEM S.A.)

Bezpieczeństwo energetyczne Unii Europejskiej to jeden z głównych priorytetów polskiej prezydencji.

W tym czasie udało nam się uzgodnić wspólny mandat dla Komisji Europejskiej na negocjacje z Azerbejdżanem i Turkmenistanem umów o dostawach gazu na potrzeby systemu rurociągów przysyłających kaspijski gaz do Europy.

Po raz pierwszy w historii udało się stworzyć wspólny mandat negocjacyjny w tak ważnej kwestii, mówi rzecznik prezydencji Konrad Niklewicz. Poza tym, na co zwrócił uwagę, zostały wypracowane wspólne zasady zawierania umów z krajami trzecimi, taki jak Rosja. Zdaniem Konrada Niklewicza, ryzyko wystąpienia kryzysu gazowego w przyszłości będzie mniejsze:

POSŁUCHAJ KONRADA NIKLEWICZA:

Po sześciu miesiącach kierowania pracami Unii Europejskiej, Polska przekazuje pałeczkę Duńczykom.

O polskiej Prezydencji czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/74/t35146.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/rusza;batalia;o;unijny;budzet;do;2020;roku,145,0,999057.html) Dostaniemy 80 mld euro? Rusza batalia Niklewicz: Polska będzie miała duży wpływ na kształt unijnego budżetu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/244/t148980.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/oceniaja;prezydencje;polska;spelnila;oczekiwania,3,0,997635.html) Chwalą Polskę. "Spełniła oczekiwania" To było symbolicznie ważne wydarzenie - podkreślają komentatorzy zachodnich mediów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/79/t40271.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/polska;prezydencja;w;unii;w;cieniu;kryzysu,247,0,997111.html) Polska musi oddać władzę. "Ocena pozytywna, ale czy coś z tego wyniknie?" Kryzys nie ułatwiał nam działania - zgodnie podkreślają eksperci.
KOMENTARZE
(0)