Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Polska w Unii Europejskiej już osiem lat. Politycy rozczarowani

0
Podziel się:

Leszek Miller powiedział, że osiem lat temu był przekonany, że proces integracji Unii Europejskiej będzie postępował szybciej i głębiej.

Polska w Unii Europejskiej już osiem lat. Politycy rozczarowani
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Społeczne i gospodarcze nadzieje związane z naszym wejściem do Unii Europejskiej zostały spełnione, gorzej z tymi politycznymi, uważa przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej Leszek Miller, który jako szef rządu, Polskę do Unii Europejskiej wprowadzał. Dziś mija ósma rocznica naszego wejścia do Wspólnoty.

Leszek Miller powiedział, że osiem lat temu był przekonany, że proces integracji Unii Europejskiej będzie postępował szybciej i głębiej. - _ Jestem trochę zawiedziony, bo kiedy Polska wchodziła do UE wydawało się, że proces integracji nie będzie powstrzymany _- powiedział Miller.

W 2004 roku ministrem do spraw europejskich była Danuta Huebner. Jak mówi, wchodziliśmy do Unii otwartej na rozszerzenia, czego już dziś o niej nie można powiedzieć. - _ Także opinia publiczna nie jest już tak otwarta na rozszerzanie _ - podkreśla Huebner.

Jej zdaniem dobrze jednak, że Unia Europejska wykorzystuje kryzys gospodarczy do przeprowadzenia reform, których przez wiele lat nie udało się wdrożyć.

Razem z Polską, 1 maja 2004 do Unii Europejskiej weszły Węgry, Czechy, Słowacja, Malta, Cypr, Słowenia, a także kraje bałtyckie: Litwa, Łotwa i Estonia. Obchody rozszerzenia organizacji odbyły się wówczas w Irlandii, gdzie przybyli przywódcy 25 krajów członkowskich.

Czytaj więcej o polityce unijnej
Chorwacja tuż przed bardzo ważnym wyborem Chorwaci intensywniej niż dotąd, przekonywali na ulicach Zagrzebia do swoich racji.
Chorwacja za dwa lata wejdzie do UE Według wicepremiera Waldemara Pawlaka Chorwacja daje bardzo dobry przykład, jak budować rynek i demokrację.
Są uprzywilejowani w UE. Co z Polską? Chodzi zarówno o stanowiska unijnych ambasadorów w świecie, jak i stanowiska w centrali, czyli w Brukseli.
Unia chce sprawdzać aktywność rolników Chodzi o to, by przedsiębiorstwa nierolnicze nie mogły już wykorzystywać luk prawnych i ubiegać się o dopłaty.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)