Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
portugalia
15.04.2013 16:26

Portugalia do 2020 roku zredukuje liczebność sił zbrojnych

Armia zwolni ponad 4 tys. żołnierzy w ciągu najbliższych dwóch lat, a kolejne 4 tys. do 2020 roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Contando Estrelas/CC BY-NC 2.0/Flickr)

Minister obrony Portugalii Jose Aguiar Branco oświadczył, że do 2020 roku liczebność sił zbrojnych kraju zmniejszy się o około 8 tys. żołnierzy. Ma to nastąpić w ramach zatwierdzonej już reformy. Portugalska armia liczy ok. 40 tys. żołnierzy.

Armia zwolni ponad 4 tys. żołnierzy w ciągu najbliższych dwóch lat, a kolejne 4 tys. do 2020 roku - powiedział Aguiar Branco. _ Musimy pilnie ograniczyć zbędne nadwyżki personalne w armii. Reforma struktur wojskowych ma służyć zwiększeniu ich operacyjności i utrzymaniu wysokiej jakości działań _ - podkreślił minister.

Redukcja sił zbrojnych ma nastąpić w ramach reformy marynarki wojennej oraz sił powietrznych i lądowych. _ - Docelowo w tych trzech strukturach po 2020 roku będzie łącznie 32 tys. żołnierzy. Taka liczebność wystarczy do realizowania stawianych przed armią zadań _ - zapewnił minister.

Jak ujawnił, szczegóły zmniejszenia liczebności wojska zostaną opracowane do jesieni. O formie zwolnień zadecydują dowództwa sił lądowych, powietrznych i morskich.

Portugalia zamierza w tym roku przeznaczyć 1,83 mld euro na obronność. W przyszłym roku budżet ministerstwa obrony ma być zmniejszony o 161 mln euro - wynika z prognoz samego resortu.

W 2011 roku Portugalia otrzymała od strefy euro, Europejskiego Banku Centralnego i Międzynarodowego Funduszu Walutowego pożyczkę w wysokości 78 mld euro. W zamian musiała zobowiązać się do uzdrowienia finansów państwa i drastycznych oszczędności, które mają zmniejszyć deficyt budżetowy.

Czytaj więcej w Money.pl
Fatalne wieści z tego kraju alarmują Trojkę Przedstawiciele Brukseli, Międzynarodowego Funduszu Walutowego i Europejskiego Banku Centralnego wymuszają kolejne cięcia.
Polacy pomogli przejąć materiały wybuchowe Materiały były już gotowe. Wystarczyło umieścić w pojemnikach, by zbudować gotową do użycia minę-pułapkę.
Unia naciska na Portugalię. Tym razem... Komisja Europejska ma nadzieję, że po uchyleniu przez portugalski sąd konstytucyjny części ustawy budżetowej rząd w Lizbonie szybko przedstawi alternatywne propozycje oszczędności.
Tagi: portugalia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, fundusze unijne, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz