Notowania

Przejdź na
portugalia
01.04.2013 22:33

Portugalia szybko traci miejsca pracy

Obecnie bezrobocie w tym kraju bije historyczne rekordy. Zbliża się już do 18 procent i - zdaniem rządu - w tym roku jeszcze wzrośnie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Contando Estrelas/CC BY-NC 2.0/Flickr)

W Portugalii w zeszłym roku ubyło około 200 tysięcy miejsc pracy. Eksperci ostrzegają, że bezrobocie to tykająca bomba zegarowa.

Przewodniczący krajowego Instytutu Zatrudnienia i Doskonalenia Zawodowego Octávio Oliveira ujawnił, że w ciągu zaledwie roku portugalski rynek pracy rekordowo się skurczył. Zlikwidowano 200 tysięcy etatów, a sto tysięcy osób pozostaje długotrwale bezrobotnych i zdanych na pomoc państwa.

Drugie tyle znalazło inne zatrudnienie, korzysta z programów kształcenia zawodowego oferowanych przez urzędu pracy lub emigrowało za chlebem - podkreślił Oliveira. Zwłaszcza emigracja młodych, wykształconych osób staje coraz poważniejszym problemem w Portugalii.

Obecnie bezrobocie w tym kraju bije historyczne rekordy. Zbliża się już do 18 procent i - zdaniem rządu - w tym roku jeszcze wzrośnie.

Czytaj więcej w Money.pl
Cypryjski bank wprowadza restrykcje Bank centralny nałożył dziś serię ograniczeń. Chodzi między innym o wysokość przelewów
Dziennie pracę traci 560 osób. Dlaczego? Według danych urzędu, w ciągu ostatniego roku w Portugalii zostało zamkniętych łącznie 205 tys. miejsc pracy. W porównaniu do wcześniejszego roku liczba etatów na portugalskim rynku pracy zmalała o blisko 4 proc.
Nowe dane o bezrobociu. Jest już bardzo źle Szacunkowa stopa bezrobocia na koniec stycznia wyniosła 14,2 proc. - poinformowało Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.
Tagi: portugalia, wiadomości, praca, wiadmomości, gospodarka, unia, najważniejsze, czołówki, fundusze unijne, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz