Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Portugalia wkrótce poprosi o pomoc

0
Podziel się:

Lizbona dobrze by zrobiła - uważa główny ekonomista Deutsche Bank - Thomas Mayer.

Portugalia wkrótce poprosi o pomoc
(Eric Caballero/CC/Flickr)

**Portugalia będzie wkrótce zmuszona prosić inne kraje strefy euro o pomoc, ponieważ kryzys, związany z jej długiem publicznym coraz bardziej podważa zaufanie rynków finansowych - uważa główny ekonomista Deutsche Bank, Thomas Mayer.

_ - Nie zdziwiłbym się, gdyby po Grecji i Irlandii o pomoc poprosiła w niedalekiej przyszłości Portugalia _ - cytuje Mayera _ Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung _.

Ekspert nie widzi w tym żadnej katastrofy. Zdaniem głównego ekonomisty Deutsche Bank, Lizbona wręcz dobrze by zrobiła, szybko oddając się pod ochronę unijnego funduszu ratunkowego.

Mayer wyraził też opinię, że Hiszpania, Włochy i Belgia są w znacznie lepszej sytuacji i nie będą potrzebowały pomocy z zewnątrz, żeby refinansować swe zadłużenia.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/116/t113524.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/cameron;gra;czy;chce;nam;zabrac;pieniadze,116,0,739444.html) Cameron gra, czy chce nam zabrać pieniądze? Brytyjski premier chce cięć w unijnym budżecie. Wraz z Merkel i Sarkozym wezwie do zaciskania pasa.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/32/t126496.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/portugalia;walczy;by;nie;prosic;o;pomoc,101,0,736869.html) Portugalia walczy. By nie prosić o pomoc Rząd w Lizbonie będzie ściślej kontrolował wydatki, by walczyć z kryzysem.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/53/t122933.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/portugalia;bedzie;ciac;socjal;i;podnosic;podatki,55,0,723511.html) Portugalia będzie ciąć socjal i podnosić podatki _ - Ten budżet chroni nasz kraj, jego finanse i gospodarkę - mówi premier Socrates _.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)