Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Potraktowali lekarzy gazem łzawiącym

0
Podziel się:

Policja użyła gazu łzawiącego, gdy w Atenach protestujący medycy podeszli pod gmach ministerstwa zdrowia.

Potraktowali lekarzy gazem łzawiącym
(PAP/EPA)

Przed budynkiem greckiego ministerstwa zdrowia w Atenach doszło do starć między policją a lekarzami, którzy protestowali przeciwko cięciom finansowym. Policja użyła gazu łzawiącego.

W tym samym czasie pracownicy szpitali publicznych w aglomeracji ateńskiej prowadzili trzygodzinny strajk.

Największe związki zawodowe zapowiadają, że 11 maja odbędzie się strajk generalny w całej Grecji. Ma on być odpowiedzią na najnowsze cięcia ogłoszone przez rząd premiera Jeorjosa Papandreu w zeszłym miesiącu. Zakładają one m.in. program prywatyzacji opiewający na 22 mld dolarów.

W ubiegłym roku dzięki pomocy finansowej z Unii Europejskiej i Międzynarodowego Funduszu Walutowego Grecja uniknęła bankructwa. W zamian socjalistyczny rząd zobowiązał się do wprowadzenia oszczędności, zmniejszając emerytury i zarobki w sektorze publicznym, jednocześnie podnosząc podatki i wiek emerytalny.

Oszczędności doprowadziły w Grecji do fali strajków w wielu sektorach i grupach zawodowych, od lekarzy i prawników po piekarzy i robotników portowych.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/246/t138742.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/zatrzymali;imigrantow;ukrytych;w;ciezarowce,204,0,822988.html) Zatrzymali imigrantów ukrytych w ciężarówce Władze Grecji zintensyfikowały kontrole w portach i złapały kolejnych 63 uchodźców.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/213/t94165.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/sytuacja;grecji;gorsza;od;przewidywan,161,0,818081.html) Sytuacja Grecji gorsza od przewidywań Eurostat poinformował, że deficyt budżetowy Grecji wyniósł w 2010 roku 10,5 proc. PKB, a dług publiczny 142,8 proc. PKB.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/112/t94064.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/problemy;grecji;oslabia;zlotego,118,0,814198.html) Problemy Grecji osłabią złotego? Członek Rady Polityki Pieniężnej Elżbieta Chojna-Duch uważa, że dobra sytuacja gospodarcza Polski obroni rodzimą walutę przez zawirowaniami.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)