Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Praca w Wielkiej Brytanii. Niepełnosprawni muszą podejmować pracę

0
Podziel się:
Praca w Wielkiej Brytanii. Niepełnosprawni muszą podejmować pracę
(Bartosz Wawryszuk)
bELnIYZN

Jeśli osoby z różnego rodzaju ograniczeniami nie zdecydują się na pracę, do jakiej są zdolni, mogą stracić zasiłki. Jest to element walki brytyjskiego rządu z tak zwaną "kulturą inwalidztwa" i szerzej - z uzależnieniem znacznej części społeczeństwa od pomocy socjalnej.

Konserwatywny minister pracy i emerytur, Ian Duncan Smith przedstawia te zmiany jako reformę "dwubigunowego" systemu, w którym ludzi uznaje się albo za całkowicie zdolnych, albo zupełnie niezdolnych do pracy.

Tymczasem, jak powiedział, praca ma znaczenie terapeutyczne i psychologiczne, nawet jeśli jest to tylko kilka godzin tygodniowo. Minister Duncan Smith podkreślił, że najbardziej potrzebujący będą się nadal cieszyć pełną opieką państwa.

bELnIYZP

Opozycyjna Partia Pracy twierdzi, że ograniczanie zasiłków niepełnosprawnym to karanie ich za błędy i niedociągnięcia rządu. Lewicowy dziennik "Daily Mirror" cytuje oburzone organizacje dobroczynne, które określają reformy Iana Duncan Smitha jako "okrutne i tępe".

- Ograniczanie niepełnosprawnym zasiłków samo w sobie nie pomoże im znaleźć pracy, po prostu utrudni im i tak ciężkie życie - powiedział dyrektor jednej z nich, Scope, pomagającej osobom z trudnościami w nauce.

Zobacz także: Walka z bezrobociem kosztuje nas tyle, co wartość 400 km autostrad

bELnIZaq
wiadomości
gospodarka
unia
KOMENTARZE
(0)