Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Premier Grecji: Musimy wszystko zmienić

0
Podziel się:

To niezbędne, żeby gospodarka mogła dobrze funkcjonować - ocenia Papandreu.

Premier Grecji: Musimy wszystko zmienić
(PAP/EPA)

To niezbędne, żeby gospodarka mogła dobrze funkcjonować, a kraj _ potrzebuje czasu i równowagi _, żeby do głębi się zreformować - ocenił premier Grecji Jeorjos Papandreu.

_ - Warunkiem osiągnięcia sukcesu jest zmiana wszystkiego w tym kraju, gospodarce, nawykach, mentalności, zachowaniach, żeby gospodarka mogła dobrze funkcjonować _ - powiedział szef rządu.

Jak zaznaczył, _ w końcu chcemy zająć się wielkimi zmianami, a mechanizm pomocowy Unii Europejskiej i Międzynarodowego Funduszu Walutowego przyniesie nam nieodzowny spokój i dyscyplinę, żeby przeprowadzić te zmiany _.

Według sondażu agencji Public Opinion dla telewizji Mega, większość Greków nie popiera decyzji rządu, który poprosił o pomoc UE i MFW. Grecy obawiają się też niepokojów społecznych.

Aż 60,9 proc. Greków jest przeciwna decyzji władz ubiegających się o pomoc finansową w celu przezwyciężenia kryzysu gospodarczego. 70,2 proc. respondentów nie chce, by Grecja pożyczała pieniądze od MFW.

Ponad 51 proc. Greków ocenia, że polityka gospodarcza rządu _ nie zmierza w dobrym kierunku _, a 67,4 proc. przewiduje niepokoje społeczne w następstwie zwrócenia się o pomoc do UE i MFW.

Badanie przeprowadzono na grupie 1400 osób. Jest to pierwszy sondaż od piątku, kiedy Ateny zwróciły się oficjalnie do międzynarodowych instytucji finansowych o pomoc.

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)