Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Premier Hiszpanii ustąpi? Chce tego milion osób

0
0
0
Podziel się

Wszystko w związku z oskarżeniami o tolerowanie przez wiele lat praktyk korupcyjnych.

Premier Hiszpanii ustąpi? Chce tego milion osób
(imago stock&people/EAST NEWS)
bCNfdGUl

Pod internetową petycją o ustąpienie premiera Hiszpanii Mariano Rajoya (na zdj.) w ciągu tygodnia podpisało się ponad milion osób. Wszystko w związku z oskarżeniami o tolerowanie przez wiele lat praktyk korupcyjnych w kierownictwie rządzącej Partii Ludowej (PP).

Mieszkaniec Madrytu Pablo Gallego, oburzony doniesieniami mediów o domniemanej korupcji w PP, stworzył w serwisie Change.org petycję domagającą się ustąpienia premiera Rajoya oraz rozpisania nowych wyborów. Wezwał również wszystkie partie polityczne do zjednoczenia się przeciwko korupcji.

W ciągu tygodnia petycję poparło ponad milion osób. Partia Ludowa, jako jej adresat, regularnie dostaje za pomocą poczty elektronicznej informacje o nowych podpisach.

Premier Rajoy wielokrotnie zaprzeczał, jakoby otrzymywał pieniądze pochodzące z nielegalnych źródeł. Nie ma również zamiaru podawać się do dymisji.

bCNfdGUn

Jednocześnie w Madrycie przed Prokuraturą Antykorupcyjną toczy się postępowanie wyjaśniające. W czwartek przesłuchano byłego skarbnika Partii Ludowej Alvaro Lapuertę. Zapewnił on, że w czasie, gdy odpowiadał za finanse partii, nie doszło do prania brudnych pieniędzy ani nie prowadzono podwójnej księgowości.

O podejrzeniach w związku z finansowaniem rządzącej Partii Ludowej zrobiło się głośno, gdy internetowe sieci społeczne, a następnie czołowy dziennik hiszpański _ El Pais _ opublikowały odręczne _ księgi kasowe _ przypisywane byłemu skarbnikowi Luisowi Barcenasowi. Zawarte w nich informacje miały świadczyć o posiadaniu przez partię tajnych funduszy w wysokości 22 milionów euro, z których korzystali m.in. premier Rajoy i obecna sekretarz generalna partii Maria Dolores de Cospedal.

bCNfdGUO
kryzys w hiszpanii
hiszpania
wiadomości
wiadmomości
gospodarka
unia
prawo
wiadmości
fundusze unijne
gospodarka światowa
0
0
0
0
0
0
0
KOMENTARZE
(0)