Notowania

rosja
25.07.2014 17:43

Projekt wspólnego Rosjan z Włochami okrętu podwodnego zawieszony

Strona włoska zdementowała twierdzenia partnera rosyjskiego, iż miało to związek z kryzysem na Ukrainie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(alex-and-r/CC BY-NC-SA 2.0/Flickr)

Projekt wspólnego zbudowania przez Rosję i Włochy niewielkiego okrętu podwodnego nowej generacji został odłożony, ale strona włoska zdementowała w piątek twierdzenia partnera rosyjskiego, iż miało to związek z kryzysem na Ukrainie.

Wcześniej cytowany przez agencję ITAR-TASS Igor Wilnit, szef działającego w branży okrętów podwodnych rosyjskiego biura konstrukcyjnego Rubin oświadczył, że projekt zawieszono z powodu _ sytuacji politycznej _, jaka powstała po wprowadzeniu przez Zachód wobec Rosji sankcji za jej rolę w konflikcie ukraińskim. Natomiast według włoskiego rzecznika strony nie mogły się porozumieć w sprawie terminów.

Rubin zawarł 10 lat temu z włoskim państwowym koncernem zbrojeniowo-stoczniowym Fincantieri umowę o wspólnym zbudowaniu okrętu podwodnego nowej generacji o wyporności tysiąca ton, oznaczanego jako S-1000.

_ Ku naszemu ubolewaniu, ze względu na znaną sytuację polityczną, projekt te zawieszono _ - powiedział Wilnit.

W odpowiedzi rzecznik Fincantieri Antonio Autorino oświadczył, że planowane na połowę roku spotkanie wspólnej grupy roboczej zostało odłożone wskutek trudności z ustaleniem jego terminu. Zaprzeczył, by było to rezultatem sankcji i zaznaczył, że spotkanie zostanie przesunięte na datę późniejszą.

_ Strona włoska poprosiła o zmianę daty spotkania grupy roboczej, które miało się odbyć w połowie roku, gdyż kolidowała ona z innymi zobowiązaniami niektórych uczestników _ - powiedział Autorino. Dodał, że projekt jest wciąż w fazie studyjnej i _ nie osiągnął jeszcze etapu finalnego _.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: rosja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, fundusze unijne, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz