Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
protesty w grecji
13.06.2013 08:46

Protesty w Grecji. Dziś strajk generalny w obronie mediów publicznych

Zamknięcie mediów publicznych równa się z zamachem stanu - napisali w oświadczeniu członkowie jednego z największych związków zawodowych w kraju.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Na dziś związki zawodowe zapowiedziały 24-godzinny strajk generalny. Związkowcy chcą w ten sposób wesprzeć protestujących dziennikarzy.

Zamknięcie mediów publicznych równa się z zamachem stanu - napisali w oświadczeniu członkowie jednego z największych związków zawodowych w kraju. Lewicowi koalicjanci partii premiera Antonisa Samarasa oświadczyli, że decyzja o likwidacji mediów publicznych jest nie do zaakceptowania.

Wczoraj tysiące dziennikarzy wspartych przez zwykłych Greków protestowało przed siedzibami radia i telewizji w Atenach i Salonikach. Decyzja o zamknięciu mediów publicznych pozbawiła pracy 2700 osób.

Zobacz relację telewizji Russia Today:

Radio i telewizja ERT, które rozpoczęły emisję w 1938 roku, przestały nadawać w nocy z wtorku na środę. Grecki rząd tłumaczy swoją decyzję kryzysem finansowym i potrzebą oszczędności w budżecie państwa.

Grecki rząd zapewnia, że za jakiś czas chce wznowić działalność publicznych mediów, ale ze znacznie mniejszą liczbą personelu.

Czytaj więcej w Money.pl
Takiego protestu w Grecji jeszcze nie było Tysiące dziennikarzy protestowały pod główną siedzibą państwowego nadawcy EPT przeciw zawieszeniu nadawania radia i telewizji w ramach oszczędności budżetowych.
Rząd zawiesza publiczne media. Przez kryzys Rząd Grecji poinformował dzisiaj, że w ramach uzgodnionych z zagranicznymi kredytodawcami oszczędności budżetowych czasowo zawiesza nadawanie publicznego radia i telewizji.
Grecja dźwiga się z kryzysu. Wspierają banki Eurogrupa omówi ewentualne złagodzenie warunków spłaty zagranicznych długów Aten.
Tagi: protesty w grecji, strajk generalny, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, e-biznes, fundusze unijne, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz